Kutná Hora, Pardubice a pamiatky UNESCO

Kutná Hora, Pardubice a pamiatky UNESCO

Bohatstvo strieborných baní premenilo Kutnú Horu v stredoveku na druhé najvýznamnejšie české mesto hneď po Prahe. O jeho význame svedčí aj fakt, že sa tu nachádzajú dve katedrály, obe zapísané vďaka svojej výnimočnosti na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. 
Pardubice preslávili hlavne svetoznáme dostihy Veľká Pardubická, perníky a pivo Pernštejn.
Rodisko Bedřicha Smetanu – kúpeľné mesto Litomyšl, sa môže pochváliť renesančným zámkom zapísaným na Zoznam UNESCO, aj najdlhším námestím strednej Európy.
Počas troch dní ochutnáme pokladnicu zážitkov našich západných susedov.

 

Program 3 dni

1. deň

Odchod v skorých ranných hodinách do moderného historického mesta Litomyšl. Prehliadka historického centra a Smetanovho námestia, návšteva renesančného zámku a priľahlých záhrad.
Presun k romantickému zámku Nové Hrady, rokokovej stavbe postavenej v štýle francúzskych letných sídel nazývanej tiež „české Versailles„. Zámok je obklopený jednou z najkrajších záhrad v Čechách.
Ubytovanie v Pardubiciach, spoločná večera, nocľah.

2. deň

Prehliadka národného žrebčína Kladruby nad Labem, domova ušľachtilých koní. Žrebčín je jedným z najstarších žrebčínov na svete a je pod patronátom UNESCO. V areáli si prehliadneme stajne, zámok, kočiare, postrojovňu, múzeum.
Presun do mesta voňajúceho perníkmi – Pardubíc. Mesto leží na sútoku riek Labe a Chrudimka v Polabskej nížine. Má krásne historické centrum strážené Zelenou bránou. Spolu s okolitými lúkami, listnatými lesmi a historickými vodnými kanálmi pripomína veľký anglický park. Prehliadka Pernštýnskeho námestia s pamiatkami, budovy radnice, Zámockej ulice, exteriérov a nádvoria zámku. Osobné voľno, interiéry zámku – fakultatívne, nákup perníkov.
Návšteva Pardubického pivovaru s ochutnávkou piva Pernštejn. História varenia piva v Pardubiciach siaha až k začiatku 14. storočia a bude navždy spojená s históriou mesta.
Spoločná večera, voľno, nocľah.

3. deň

Prehliadka Kostnice, ktorá získala svetové renomé vďaka unikátnej výzdobe z ľudských kostí, katedrála Nanebovzatia Panny Márie a sv. Jana Krstiteľa v Sedlci. Presun do Kutnej Hory, prechádzka krásnym historickým centrom.  Chrám sv. Barbory, jedna z najkrajších českých katedrál je zasvätená patrónke baníkov, sv. Barbore .
Návšteva romantického zámku Žleby s historickou divadelnou sálou a dochovanou zámockou kuchyňou. Zámockým parkom anglického typu preteká rieka Doubrava. Zámok je známy z mnohých českých rozprávok, napríklad O šípkovej Ruženke, Kde bývali princezny. Výstup na Veľkú vežu ponúka výhľad na široké okolie. V tesnej blízkosti zámku sa nachádza ZOO park s bielymi jeleňmi, muflónmi aj dravými vtákmi.

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 149 Eur

 

V cene je zahrnuté: Doprava zájazdovým autobusom, 2x ubytovanie v centre Pardubíc Hotel 3*, pobytová daň, 2x polpenzia, sprievodca CK, prehliadky bez vstupov, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zahrnuté vstupné, cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
Plné ceny vstupného. Zámky: Litomyšl 160Kč, Nové Hrady 120Kč, Žleby 160Kč + 16Kč rezervačný poplatok. Chrám Sv. Barbory 120Kč, Kostnica 90Kč.
Žrebčín Kladruby: stajne 200Kč, Zámok 90Kč, Kočiare 90Kč. Exkurzia pivovar Pernštejn 100Kč.

 

HODNOTENIA
zatiaľ bez hodnotení