Kúpanie Balaton a Stoličný Belehrad

Kúpanie Balaton a Stoličný Belehrad

Užite si s nami oddych na najkrajších plážach Balatonu, prechádzajte sa na Petöfiho promenáde, navštívte vyhliadkovú vežu s otáčavou kaviarňou.
Spoznajte najstaršie uhorské mesto Székesfehérvár a jeho nezameniteľné pamiatky. Dozviete sa, ktorý dom je považovaný za najkrajší, prečo je symbolom mesta trhovníčka Kata, vypočujete si zvonkohru miestneho orloja za sprievodu pohyblivých figúrok.

 

Program zájazdu 5. – 6. júl 2019

 

1. deň

Odchod skoro ráno do hlavného mesta Balatonu. Celodenný pobyt a kúpanie v Siófoku. Vybrať si môžte Zlatú, alebo Striebornú neplatenú pláž, rovnako aj platené pláže, Veľkú pláž a Plázs Siófok.  Na poslednej menovanej si nenechajte újsť dotyk luxusu a zapožičajte si posteľ s baldachýnom. Všetky pláže disponujú reštauráciami, sprchami, toaletami.
Poprechádzame sa po Petöfiho promenáde, povozíme na ruskom kole, z ktorého sú krásne výhľady na opačnú stranu Balatonu.
Podvečer sa vyvezieme a vystúpime na vodnú vežu s vyhliadkou a otáčavou kaviarňou.
Večer odchod do Székesfehérváru. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

 

2.deň

Po raňajkách nás sprievodca zoznámi s historickým mestom, dozvieme sa o kráľoch ktorí tu boli korunovaní. Uvidíme najstaršiu pamiatku mesta – gotickú kaplnku sv. Anny, ruiny turkami zničenej baziliky, najkrajšiu budovu – dom bývalého miestneho sudcu – Hiemer ház. Započúvame sa do zvonkohry miestneho orloja. Orloj zdobia pohyblivé postavičky panovníkov.
Svoj príbeh má aj miestna atrakcia, bronzová socha tety Katy.  Mesto je známe termálnymi kúpeľmi “Arpád fürdő”, nachádza sa tu množstvo múzeí a galérií. Osobné voľno.
Popoludní návšteva zámku Bory (Bory-vár), ktorý je často označovaný ako európsky Taj Mahal. Hrad sa stal symbolom večnej lásky a príkladného manželstva. Má 7 veží, 30 miestností, 3 ateliéry.
Návrat domov vo večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 84 Eur

 

V cene je zahrnuté: Doprava zájazdovým autobusom, ubytovanie v komfortnom hoteli Boutique Hotel Szárcsa 3*, raňajky, služby sprievodcu a delegáta CK, poistenie CK v zmysle zákona

Cena nezahŕňa vstupné, orientačne: Bory vár 1500Ft, termálne kúpele – celodenný vstup v prípade zlého počasia 4500Ft

 

HODNOTENIA
Bez hodnotení