Krásy Oravy

Krásy Oravy

Orava má takmer všetko. Malá Fatra, Chočské vrchy a najmä Roháče sú rajom pre peších turistov i cyklistov. Vo viacerých oravských dedinkách sa možno dodnes stretnúť s pamiatkami ľudovej architektúry.
V jednej z najchladnejších obcí Slovenska sa v lesoch ukrýva technický unikát Oravy. Oravská lesná železnica je historickým skvostom, prezentujúcim pôvodný spôsob prepravy dreva. Zároveň je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a patrí medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie Oravy.
Najcennejšou stavebnou pamiatkou je Oravský hrad vypínajúci sa na skale nad riekou Orava.

 

Program výletu

Odchod z Prievidze na Oravu v ranných hodinách.
Prehliadka jedného z najkrajších hradov na Slovensku, Oravského hradu, ktorý sa nachádza v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Krátke osobné voľno v obci Oravský Podzámok. Múzeum šľachtických kočiarov a saní, suveníry, kávička.

Oravská lesná železnička. Cesta vláčikom na vrcholovú stanicu Sedla Beskýd – 935m n.m. Usadiť sa môžete do motorovej dreziny či panoramatických vozňov, ktoré ťahá motorová lokomotíva. Počas prestávky vystúpime na vyhliadkovú vežu, z ktorej sa nám naskytnú krásne výhľady na panorámu oravskej prírody. Goralská drevenica tu približuje kultúru Goralov na Orave. Po prehliadke nasleduje jazda späť do údolia. V stanici sa nachádza depo pre lokomotívy a vozne, suveníry, expozícia o živote lesnej dráhy, detské ihrisko a voliéra s pávmi.

Posledná zastávka nášho zájazdu bude pôžitková. Múzeum OravaKafe pohľadí všetky naše zmysly. V jedinečnej zbierke nájdeme staré mlynčeky, kávovary, hrnčeky. Možnosť zakúpenia kvalitnej voňavej kávy.

Návrat domov vo večerných hodinách.

Cena zájazdu 18 Eur, deti do 15 rokov 15 Eur

 

Cena zahŕňa: Autobusovú dopravu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu v zmysle zákona 170/2018 Z.z.

Plné vstupy orientačne: Hrad Orava 7 Eur, Múzeum kočiarov 2 Eur, lesná železnica oba smery 5 Eur, Múzeum Oravakafe 2 Eur.

HODNOTENIA
bez hodnotení