Krásy Oravy

Krásy Oravy

Orava má takmer všetko. Malá Fatra, Chočské vrchy a najmä Roháče sú rajom pre peších turistov i cyklistov. Vo viacerých oravských dedinkách sa možno dodnes stretnúť s pamiatkami ľudovej architektúry. Najlepším miestom na rekreáciu pri vode je Oravská priehrada. Z piatich osád, ktoré navždy zmizli pod vodou priehrady v roku 1953 sa ako ostrov zachovalo iba návršie s barokovým kostolom a kalváriou, ktoré kedysi tvorilo dominantu obce Slanica.
Oravská lesná železnica je jednou z mála zachovaných  úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou. Pôvodne slúžila na zvážanie dreva, dnes patrí medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie Oravy.
Najcennejšou stavebnou pamiatkou je Oravský hrad vypínajúci sa na skale nad riekou Orava.
Spoznaj v jeden deň krásy Oravy z výšky aj z vodnej hladiny.

 

Program zájazdu

 

Prehliadka jedného z najkrajších hradov na Slovensku, Oravského hradu, ktorý sa nachádza v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

Oravská lesná železnica. Cesta vláčikom na vrcholovú stanicu Sedla Beskýd. Počas prestávky vystúpime na vyhliadkovú vežu, z ktorej sa nám naskytnú krásne výhľady na panorámu oravskej prírody. Goralská drevenica tu približuje kultúru Goralov na Orave. Po prehliadke nasleduje jazda späť do údolia. Celá trasa aj s pobytom na stanici Sedlo Beskyd trvá približne 1 h a 10 minút.

Ďalšia zastávka nášho zájazdu bude pôžitková. Múzeum OravaKafe pohľadí všetky naše zmysly. V jedinečnej zbierke nájdeme staré mlynčeky, kávovary, hrnčeky. Ochutnáme voňavú kávu aj koláčik.

Na záver dňa nás čaká poznávacia plavba po Oravskej priehrade komfortnou loďou v trvaní 1,5 hod vrátane vstupu na ostrov. Plavbu nám spríjemní krása Oravskej priehrady s nádherným výhľadom na okolité hory, Západné Tatry, Babiu horu . Návšteva Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady, expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie, lapidárium.

Cena zájazdu 24 Eur, junior do 18 rokov 20 Eur

 

Cena zahŕňa: Autobusovú dopravu, služby sprievodcu, zákonné poistenie CK

V cene nie je vstupné. Plné vstupy orientačne: Hrad Orava 7 Eur, obojsmerná jazda vláčikom 5 Eur, plavba a vstupné do expozície 6 Eur, Múzeum Oravakafe 2 Eur.

HODNOTENIA
zatiaľ bez hodnotení