Kráľovský Krakov a soľná baňa Vielička

Kráľovský Krakov a soľná baňa Vielička

Nad riekou Vislou stojí hrad Wawel, bývalé sídlo poľských kráľov, akoby svojimi mohutnými hradbami stále vládlo mestu. Soľná baňa v meste Vielička, jedna z najstarších soľných baní sveta, je dnes dôležitým turistickým miestom Poľska. Navštívte s nami mesto kráľov a jedného draka, prebádajte labyrint chodieb a raj zážitkov.

 

Program zájazdu

 

1. deň

Prehliadka historického mesta s domácim sprievodcom. Wawelské návršie. „Chodník slávnych osobností“, socha draka chrliaceho oheň a dračia jama, krásna katedrála na Waweli a najväčší zvon Poľska, hrad Wawel. Staré mesto po Kráľovskej ceste od Wawelu po Floriánsku bránu. Hlavné námestie – Rýnek Glówny, Mariánsky kostol, tržnica Súkienice. Nevynecháme ani historickú univerzitnú štvrť a Collegium Maius – Múzeum Jagellonskej univerzity. Osobné voľno v krásnom historickom centre.

Ubytovanie, spoločná večera, nocľah.

 

2.deň

Raňajky. Krátka prechádzka na zelený kopec Šikornik k mohyle poľského národného hrdinu T. Kosciuszki, z ktorého sa nám naskytnú krásne výhľady na mesto a okolitú krajinu. Múzeum T.K., múzeum voskových figurín poľských velikánov.

Návšteva Soľnej bane v meste Vielička, jednej z najstarších soľných baní sveta. Jej figurálne kompozície zo soli, kaplnky, dlhé chodby plné prekvapení a spoločenská sála očaria každého. Soľná baňa má výborné terapeutické účinky, pomáha najmä ľuďom s respiračnými ochoreniami a problémami s pokožkou. Pätnásťminútová terapia nahradí jednodenný pobyt pri mori.

Návrat domov vo večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 89 Eur

 

V cene je zahrnuté: Doprava zájazdovým autobusom, ubytovanie Hotel Optima Krakov, polpenzia, služby domáceho špičkového sprievodcu a delegáta CK, poistenie CK v zmysle zákona

Cena nezahŕňa vstupné, orientačne: Katedrála 14 PLN, slúchadlá 6 PLN, Kopiec Kosciuszki 14 PLN, soľná baňa Vielička 96 PLN

Poradie navštívených miest sa môže zmeniť.

 

HODNOTENIA
Ďakujem Martuškám a Eliškám za nádherné dva dni. Boli ste úžasní. A samozrejme ďakujem CK DMC Slovakia and beyond za perfektne pripravený zájazd.. (A. Novodomská, riaditeľka ZŠ Lučenec).
Musím vyzdvihnúť program, zabezpečenie celej organizácie zájazdu a v neposlednej miere kvalitu a vedomosti nášho sprievodcu.. (Katarína – Nováky)