Krakov – Vielička

Krakov – Vielička

Nad riekou Vislou stojí hrad Wawel, bývalé sídlo poľských kráľov, akoby svojimi mohutnými hradbami stále vládlo mestu. Na úpätí Wawela sa nachádza jaskyňa, v ktorej vraj kedysi sídlil drak, ktorého premohol zakladateľ mesta, udatný rytier Krak.
Soľná baňa v meste Vielička, jedna z najstarších soľných baní sveta, je dnes dôležitým turistickým miestom Poľska. Baňa bola funkčná 700 rokov. Navštívili ju významné osobnosti ako M. Kopernik, J.W. Goethe, či F. Chopin. Poďte s nami prebádať tento labyrint tunelov a raj zážitkov.

 

Program zájazdu

 

1. deň

Čaká nás prehliadka historického mesta s domácim sprievodcom. Wawelské návršie, „chodník slávnych osobností“, krásna katedrála na Waweli s najväčším zvonom Poľska, hrad Wawel, staré mesto po Kráľovskej ceste od Wawelu po Floriánsku bránu, Hlavné námestie „Rýnek Glówny“, Mariánsky kostol, tržnica Súkienice. Nevynecháme ani historickú univerzitnú štvrť a Collegium Maius – Múzeum Jagellonskej univerzity.

Osobné voľno, ubytovanie, spoločná večera, nocľah.

 

2.deň

Raňajky. Krátka prechádzka na zelený kopec Šikornik k mohyle poľského národného hrdinu T. Kosciuszki, z ktorého sa nám naskytnú krásne výhľady na mesto a okolitú krajinu. Múzeum T.K., múzeum voskových figurín poľských velikánov.

Návšteva Soľnej bane v meste Vielička, jednej z najstarších soľných baní sveta. Jej figurálne kompozície zo soli, kaplnky, dlhé chodby plné prekvapení a spoločenská sála očaria každého. Soľná baňa má výborné terapeutické účinky, pomáha najmä ľuďom s respiračnými ochoreniami a problémami s pokožkou. Pätnásťminútová terapia nahradí jednodenný pobyt pri mori.

Návrat domov vo večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 79 Eur

 

V cene je zahrnuté: Doprava zájazdovým autobusom, ubytovanie Hotel Optima Krakov, polpenzia, služby domáceho špičkového sprievodcu a delegáta CK, poistenie CK v zmysle zákona

Cena nezahŕňa vstupné, orientačne: Katedrála 12 PLN, slúchadlá 5 PLN, Kopiec Kosciuszki 10 PLN, soľná baňa Vielička 89 PLN

Poradie navštívených miest sa môže zmeniť.

 

HODNOTENIA
Ďakujem Martuškám a Eliškám za nádherné dva dni. Boli ste úžasní. A samozrejme ďakujem CK DMC Slovakia and beyond za perfektne pripravený zájazd.. (A. Novodomská, riaditeľka ZŠ Lučenec).
Musím vyzdvihnúť program, zabezpečenie celej organizácie zájazdu a v neposlednej miere kvalitu a vedomosti nášho sprievodcu.. (Katarína – Nováky)