Južná Morava a svet Ametystu

Južná Morava a svet Ametystu

Kam vycestovať za kvalitným a jedinečným vínom? Zaručene na južnú Moravu. Kde sa prejsť obrovským romantickým  parkom, navštíviť rozprávkové zámky, Apollónov chrám,  plaviť sa riekou a vystúpiť na minaret v jeden deň? Isto len na južnej Morave. Kam sa vydať za neopakovateľnou prírodou Národného parku Podýjí, významnými pamiatkami kultúrnymi i technickými? Zas len na južnú Moravu a Znojemska. No a odtiaľ je už len kúsok do mystického sveta fialového drahokamu.

 

Program

 1.deň

Cesta zo Slovenska, odchod na Moravu v skorých ranných hodinách. Návšteva rozsiahleho Lednicko – valtického areálu a jeho francúzskych záhrad, rybníkov, tropického skleníka, prepychového zámku. Vyhliadka z minaretu na krásne okolie a  plavba zámockým areálom na rieke Dyje. V čase osobného voľna možnosť prehliadky areálu na koči. Valtice – návšteva labyrintu vínnych pivníc, Valtické podzemie. Ochutnávka vychýrených vín. Ubytovanie, nocľah.

2.deň

V Mikulove si pozrieme historického námestie, židovskú štvrť a Dietrichsteinskú hrobku. Na zámku nájdeme obrovský vinný sud a harmonické vínka. Presunieme sa do Znojemska a vyhliadkovým vláčikom prejdeme jedno z najstarších miest ČR – Znojmo. Uvidíme jeho malebné centrum, radnicu a radu pamiatok. Nevynecháme krásny gotický chrám Sv. Mikuláša. Zo Znojemského hradu sa nám naskytnú panoramatické výhľady na mesto i okolitú vínnu révu. Na záver dňa si posedíme pri dobrom vínku v známom vinárstve.

3.deň

Po raňajkách navštívime utešené súkromné Moto múzeum. Presun do Rakúska. V ametystovej bani je celosvetovo najväčšia sprístupnená ametystová žila a obchod o rozlohe 400 m2 s možnosťou kúpi šperku, talizmanu, prívesku, liečivých kameňov za dostupné ceny. Oddýchneme si v jedinečnej tematickej záhrade. Atrakcia – možnosť nájsť si svoj osobný ametyst na poli pokladov v bývalom kameňolome. Odchod domov v popoludňajších hodinách.

 

Cena zájazdu 149 Eur

 

V cene zájazdu je zahrnuté: Doprava klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie, 2x raňajky, prehliadky pamiatok bez vstupov, služby sprievodcu, poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

 

HODNOTENIA
Ďakujeme, že nám organizujete takéto zájazdy. Vždy sa na ne veľmi tešíme. Sme veľmi spokojné. Ivana a Viera, Partizánske
Zájazd bol super, splnil sa mi sen - ametystová baňa, milo ma prekvapilo krásne mesto Znojmo.. Milan, Trenčín