Jazero Seegrotte, zámok Franzesburg, čokoládovňa Kittsee

Jazero Seegrotte, zámok Franzesburg, čokoládovňa Kittsee

Výlet, ktorý si jednoducho nemôžete nechať ujsť.
Zažijeme plavbu po najväčšom  podzemnom  jazere v Európe, pri ktorej si vychutnáme farebné odlesky od vodnej hladiny.
Navštívime romantický Laxenburg s jeho 25 hektármi rybníkov, vodných kanálov, zámockým parkom a stredovekým rytierskym hradom 
Franzesburg. Hrad sa bude navždy spájať s cisárovnou Sissi, ktorej sa tu narodil korunný princ Rudolf.
Potešíme aj naše chuťové poháriky. Ochutnáme cukrovinky, oboznámime sa s procesom výroby čokolády známej čokoládovne Hauswirth. 

 

Program

 

Odchod z Prievidze do Rakúska v skorých ranných hodinách.
Čokoládovňa Hauswirth. Exkurzia, ochutnávka, nákup cukroviniek.
Presun do Laxenburgu. Prehliadka stredovekého hradu Franzesburg, prechádzky krásne udržiavaným zámockým parkom, člnkovanie po jazere, jazda vyhliadkovým vláčikom.

Jazerná jaskyňa Seegrotte. Návšteva najväčšieho európskeho podzemného jazera. Jazero vzniklo v roku 1912 po odstrele v bani, kedy natieklo do chodieb a štôl tamojšej bane neuveriteľné množstvo vody. Dnes je jaskyňa obľúbenou turistickou atrakciou, ktorú ročne navštívi asi 300 000 turistov z celého sveta.
Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

Nástupné miesta PD, Nováky, Bánovce nad Bebravou

 

Cena zájazdu 28 Eur,  junior do 18 rokov 25 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, služby sprievodcu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zahrnuté cestovné poistenie a vstupné. Ceny orientačne: Areál Laxenburk 13 Eur (kombi lístok zámok, park, kompa), jaskyňa + plavba Seegrotte 8 Eur. 

HODNOTENIA
Perfektne strávený deň. Zažili sme ako sa hovorí z každého rožka troška. Park, zámok, jazero, pekné romantické prostredie. Veľmi sa mi páčilo. Peter Jurčo, Prievidza