Jazerá Bled a Bohinj, Ľubľana, Plitvické jazerá

Jazerá Bled a Bohinj, Ľubľana, Plitvické jazerá

Najkrajšie jazerá Slovinska obklopujú majestátne Júlske Alpy. Každé z nich je iné. Jazero Bled po celom svete preslávil malebný ostrovček s kostolom a najstarší hrad v Slovinsku, Bohinj si Vás opantá svojou drsnou krásou. Tieto dva skvosty navyše delí len 26 kilometrov. Tak prečo nenavštíviť oba?
Plitvické jazerá sa rozprestierajú na území takmer 300 štvorcových kilometrov, tri štvrtiny parku pokrývajú prirodzené lesy pripomínajúce ozajstnú džungľu. Park preslávili hlavne unikátne krasové jazerá kaskádovito pospájané vodopádmi, ktorých je tu až 140. Jedným z nich sa pripája k jazerám aj potok Plitvica, z ktorého pochádza názov parku. Voda v jazerách ma vysoký obsah vápnika a vďaka tomu má nádhernú azúrovú a smaragdovozelenú farbu. Zo všetkých jazier sa môžete pokojne napiť. Žije v nej množstvo pstruhov, ako aj desiatky ďalších druhov rýb či živočíchov, napríklad vydry.

 

Program zájazdu 3 dni

1. deň

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Slovinska. Príchod do mestečka Bled, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa nám naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred.
Plavba loďkou na ostrovček a návšteva barokového kostola. V jazere, ktoré vo svojej maximálnej hĺbke dosahuje približne 30 metrov, budeme pozorovať vodnú faunu a flóru. Pomedzi korene na hladine vznášajúcich sa červených a bielych lekien plávajú mnohé druhy rýb ako kapre, sumce, šťuky, zubáče a ďalšie. Večer ubytovanie v hoteli Grajski Dvor 3*, spoločná večera, osobné voľno, nocľah.

2.deň

Presun k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku.
Lanovkou sa vyvezieme na horu Vogel 1540m n.n., odkiaľ sa nám naskytnú krásne výhľady na NP Triglav, Bohinjské jazero a v prípade priaznivého počasia uvidíme aj vrch Triglav 2864m n.n.
Alternatíva v prípade nepriaznivého počasia: Prechádzka v národnom parku s bohatou faunou a flórou k vodopádom rieky Savica. K vodopádu vedie viac ako 500 schodov, celý turistický okruh trvá cca 60 min.

Transfer do Ľubľany, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má svoje múzeum.
Prechádzka krásnym historickým centrom mesta ku známym mostom cez rieku Ľubľanicu, Tromostovje a Zmajski most s unikátnou výzdobou. Ľubľanský hrad poskytuje pekný výhľad na celé mesto, vystúpiť k nemu je možné lanovkou, alebo kľukatou cestičkou priamo z centra mesta.

Transfer do Chorvátska. Ubytovanie v príjemnom hoteli Gacka 3*, spoločná večera, osobné voľno, nocľah.

3.deň.

Po raňajkách skoro ráno nás čaká transfer k národnému parku Plitvické jazerá a prehliadka unikátnych Plitvických jazier známych aj z kníh Karla Maya. Sústava 16 jazier je prepojená mnohými kaskádami a vodopádmi. Prehliadkové trasy sú zabezpečené chodníkmi a mostíkmi, časť prehliadky je možné absolvovať vláčikom alebo loďkou. Popoludní odchod domov, transfer cez Slovinsko, Rakúsko, príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

Cena zájazdu 225 Eur

 

Poznámka: V prípade záujmu skupiny o štvordňový zájazd, je možné doplniť program o jaskyňu Postojnska Jama, Predjamsky hrad, žrebčín Lipicany a pod.

V cene je zahrnuté: Doprava zájazdovým autobusom, 2x hotelové ubytovanie 3*, 2x polpenzia, pobytová taxa, služby sprievodcu, zákonné poistenie CK

V cene zájazdu nie je príplatok za jednolôžkovú izbu 35 Eur/pobyt, príplatok za dvojsedadlo 62 Eur, cestovné poistenie, vstupné orientačne: Bledský hrad 9,50 Eur, plavba jazero Bled 12 Eur, lanovka na horu Vogel 24 Eur, Plitvické jazerá 35 Eur/250HRK

 

HODNOTENIA
Máme kopec nových zážitkov, super bolo ďakujeme za všetko. Emily Lenhardtová