Jánošíkove diery a Spa Aphrodite

Jánošíkove diery a Spa Aphrodite

Jánošíkove Diery sú jednou z najkrajších turistických trás národného parku Malá Fatra a jeden z najkrajších výletov na Slovensku vôbec. Tvoria ich sústavy tiesňav, kaňonov a rôzne scenérie skalných útvarov. Nachádzajú sa v prírodnej rezervácii Rozsutce a skladajú sa z troch častí: Dolných, Horných a Nových Dier. O ich vyformovanie sa zaslúžil Dierový potok, ktorý nimi preteká. V Dierach sa nachádza viac ako 20 vodopádov a spolu tvoria vodopády Dierového potoka. 

 

Program výletu

 

Odchod autobusu z Bánoviec, Novák a Prievidze v ranných hodinách do obce Terchová.

Turistika – Malý okruh Jánošíkovymi Dierami.  Okruh trvá cca 2,5 hodiny a prejdeme najzaujímavejšie pasáže Dolných a Nových Dier. Počas pochodu sa budeme kochať nevšednou krásou, ktorú vyčarovali Mrázik s Perinbabou. Prevýšenie 185 m. Občerstvenie v reštaurácii Hotela Diery.

Socha Juraja Jánošíka a výhľady na obec Terchová.

Relax a wellness v termálnych kúpeľoch Spa Aphrodite Rajecké Teplice, vodný a saunový svet. Zóna Natural Spa ponúka okrem zrubových sáun, vonkajších a vnútorných termálnych bazénov i ďalšie služby pre váš maximálny relax.

Návrat domov vo večerných hodinách.

Upozornenie: každý účastník sa zúčastňuje turistiky na vlastnú zodpovednosť. Vyžaduje sa turistická obuv, turistické palice a nesmeky (mačky).

 

Cena výletu 26 Eur

 

V cene je doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, poistenie CK 

V cene výletu nie je poistenie na hory a wellness v kúpeľoch: Termálne bazény 25 Eur, alebo Saunový svet  36 Eur (V cene Saunového sveta sú zahrnuté  vstupy do Termálnych bazénov a Natural spa.)

 

NA ZÁVER
Jánošíkove diery majú v zimnom šate neopakovateľnú atmosféru. Vychutnajme si spolu pokojnú a krásne čistú prírodu bez množstva turistov i liečivú silu prameňov Spa Aphrodite.