Hallstatt, jazerá a hory Soľnej komory

Hallstatt, jazerá a hory Soľnej komory

Rozprávkovo krásna  Soľná komora (Salzkammergut) je jeden z najúžasnejších kútov Európy. Snáď žiadna iná oblasť Rakúska nemá takú pestrú ponuku prírodných a historických cieľov. Nádherné výhľady na vrcholy Álp i do romantických údolí, blankytne modré jazerá, ktorých brehy lemujú kúzelné historické mestečká a veľké množstvo ďalších krásnych zážitkov čaká na návštevníkov tohto kraja.

 

Program 3 dni

1.deň.

Odchod zo Slovenska do oblasti Soľnej komory a malebného mestečka St. Wolfgang, ležiaceho priamo na brehu jezera Wolfgangsee.  Parným vláčikom sa vyvezieme na horu Schafberg, ktorá je tiež nazývaná perlou Rakúska.  Počas jazdy sa budeme kochať kosodrevinou, trávnatými svahmi a krásnymi výhľadmi na okolie. Na vrchole sa nám otvorí ohromujúca 360° panoráma na sedem jazier v regióne Salzkammergut a na majestátne hrebene Álp.

Plavba na jazere Wolfgansee do mestečka St. Gilgen. Jazero je považované za najkrajšie jazero Soľnej komory, má krištáľovo čistú vodu a patrí k obľúbeným dovolenkovým rajom. 

Ubytovanie, osobné voľno, nocľah.

2.deň.

Presunieme sa do svetoznámej dedinky Hallstatt. Tu sa dozvieme o vzniku vyspelej hallstattskej kultúry z obdobia 700 r pred Kristom. Uchváti nás blankytne modré jazero ležiace v objatí 2-3 tisíc metrových hôr, z ktorého je pohľad na dedinu najkrajší.

Z náprotivnom brehu jazera sa lanovkou vyvezieme na masív Dachsteinu a vrchol Krippenstein. Panoramatickou prechádzkou sa dostaneme k impozantnej vyhliadke 5 fingers. Vyhliadková plošina ponúka adrenalínový zážitok, týči sa ako ruka nad priepasťou s hĺbkou 400 metrov.

Pozemnou lanovkou sa vyvezieme na horu Salzberg, kde nás čakajú krásne výhľady na dedinu Hallstatt, jazero a okolité vrcholky hôr. Náučným chodníkom sa dostaneme k prastarej soľnej bani a za doprovodu vtipného sprievodcu ju hravo zdoláme peši, vláčikom aj šmýkaním po zadku. Krátky film nám priblíži vznik soľného ložiska pred 250 miliónmi rokmi.  Osobné voľno, nocľah.

3.deň.

Najväčšie jazero Soľnej komory Attersee a nenáročná turistika roklinou Burggraben z mestečka Unterach am Attersee. Počas hodinovej turistiky budeme obdivovať panoramatické výhľady i vodopády. 

Vydáme sa po stopách známeho umelca Gustáva Klimta. Slávny secesný maliar trávil na Attersee každé leto v rokoch 1900 až 1916. Tématická cesta vedie pozdĺž promenády v mestách Kammer-Schörfling a Seewalchen a poskytuje prehľad o Klimtovom živote a práci, ako aj motívy jeho práce v okolí jeho letných domov Paulick a Oleander na severnom brehu jazera. Obdivovať budeme aj slávne krojové krajčírstvo Tostmann. 

Príchod domov neskoro večer.

 

Cena zájazdu 189 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, 2x turistickú daň, 2x ubytovanie s raňajkami, poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene zájazdu nie sú zahrnuté vstupy: lanovky, vláčik, soľná baňa, plavba loďou, večera 12 Eur (3 chody)

Maximálny počet 40 osôb.

HODNOTENIA
Nabrali sme veľmi veľa cestovateľských inšpirácii, nabudúce sem zoberieme aj naše rodiny, je tu čo pozerať aj týždne.
Zuzana a Katka, zamestnankyne firmy Gabor
Pani sprievodkyňa bola veľmi fajn, snažila sa vychádzať v ústrety každému. Určite ju od nás pozdravujte. Marek a Mirka Nitrianske Rudno
Ešte raz ďakujem, že pre nás organizujete tieto zájazdy. Prajem Vám, aby ste aj v budúcnosti mali veľa spokojných účastníkov zájazdov - tak ako sme boli aj my. Denisa Nováky