FLóRA OLOMOUC, 25. a 27. apríl

FLóRA OLOMOUC, 25. a 27. apríl

Zažite s nami najväčší sviatok kvetov, medzinárodnú a záhradnícku výstavu Flóra Olomouc 2024.
Poslaním Flóry Olomouc je oboznámiť návštevníka s možnosťou využitia rastlín ku skrášleniu a skvalitneniu prostredia v ktorom žije. Výstava rovnako poskytne bohaté estetické zážitky, výmenu pestovateľských skúseností a úspechov, obohatí o nové nápady, impulzy a informácie. 

 

Program výletu

Olomouc, historické centrum. Prehliadka mesta s domácim sprievodcom. Horné námestie – impozantný Stĺp Najsvätejšej Trojice, jedinečná radnica s orlojom, Caesarova, Herkulova a Ariónova fontána.
Gotický Chrám Sv. Mórica s najväčšími varhanmi strednej Európy. Z veže kostola je krásny výhľad na Olomouc.
Dolné námestie –  Mariánsky morový stĺp, Naptúnova a Jupiterova fontána, krátke osobné voľno.

Návšteva tradičnej kvetinovej výstavy Flóra Olomouc. Pripravené budú veľké Záhradnícke trhy, pestrý sprievodný program, gastrostánky. Okrem toho workshopy, hudobné vystúpenia, aktivity pre deti, odpočinkové zóny.

Návrat domov vo večerných hodinách.

Nástupné miesta: Prievidza, Nováky a smer Trenčín.

 

Cena výletu 32 Eur

 

V cene je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu

V cene nie je miestenka v prednej časti autobusu 3 Eur, vstupné na výstavisko: 200/130/100 Kč (plné/seniori/ZŤP, do 31.3. zľava pre zájazdy 20%)

Zdroj text a foto: https://www.flora-ol.cz/

NA ZÁVER
Výstavný areál má štyri pavilóny na celkovej ploche 4.395 m² a je situovaný v Smetanových sadoch blízko historického centra mesta. Výstavisko sa stará aj o 47 hektárov mestských parkov.