Filipíny pre 10 dobrodruhov

Filipíny pre 10 dobrodruhov

Filipíny, to je tropický raj 7000 ostrovov. Exotika bielych pláží, kde nájdete absolútny pokoj a relax. Príroda je tu okúzľujúca, rozmanitá. Azúrovo modré more, bohatá vegetácia s pralesmi, hornatý terén so sopkami, národné parky, jazerá, divoko žijúce zvieratá, koralové útesy s bohatým podmorským svetom, ryžové terasy, džungle, vodopády a nádherné pláže. Ak túžite spoznávať nové, turistami menej poznané miesta, Filipíny sú pre vás tá správna dovolenková destinácia.
Je to krajina, kde zažijete úplne iný svet. Pokoj, pokora a trpezlivosť sú cnosti, ktorým vás môžu Filipíny naučiť. Tak neváhajte a vyskúšajte niečo nové!

 

Program pobytovo – poznávacieho zájazdu 19 dní 

 

2.3. Transfer Prievidza, Trenčín, Bratislava, Viedeň. Odlet z Viedne v popoludňajších hodinách. 
Na druhý deň prílet do Manily (ostrov Luzon), ubytovanie, fakultatívne prehliadka mesta, pobrežia, relax po ceste.
3. deň odlet na ostrov Busuanga, ubytovanie 3 noci. Relax na pláži kombinovaný s výletmi v okolí.
Island hoppingnajkrajšie ostrovčeky, lagúny, jazerá (Banana island, Twin lagoon, Coral garden, Kayangan Lake), krátky výstup na Mt. Tapyas – výhľady na ostrovy.
Výlet na Maquinit Hot Spring – jazierko s priezračne čistou a teplou vodou.

Presun loďou z prístavu Coron (Coron) do El Nido (ostrov Palawan) (loď Phimal Fast Ferry – 3,5hod).

6 nocí v luxusnom hoteli v El Nido.  Relax na pláži kombinovaný s výletmi v okolí. Island hopping. Krásna pláž Las Cabaňas, visutý chodník El Nido Conopy Walk s krásnymi výhľadmi na mesto a zátoku, zapožičanie kajakov a obhliadka ostrova Cadlao, pláže a lagúny v okolí, zapožičanie skútrov.
Pláž Seven Commandos Beach – považovaná za najkrajšiu pláž v okolí El Nido. Výlet tricyklom na pláž Nacpan Beach (5km dlhá pláž lemovaná palmami), poldenný výlet do džungle

Odlet z El Nida do Manily, následne z Manily do Panglao (ostrov Bohol). Ubytovanie 3 noci.
Relax na pláži, alebo poldenný výlet na Balicasag islandsuper šnorchlovanie. Výlety na ostrovy Cebu a Oslobšnorchlovanie so žralokom veľrybím.
Výlet skútrom k blízkym vodopádom Inambakan a Binalayan falls

Presun na ubytovanie na okraji džungle autobusom/ tricyklom. Ubytovanie v bambusovej chatke – 3 noci.
Výlet Čokoládové hory, viac ako tisícka zelených pahorkov, jedinečná geologická formácia Chocolate Hills. Patrí k najvyhľadávanejším atrakciám ostrova Bohol. Zaradená je do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Opičky Tasiers, Dimiao twin falls a Ingkumhan falls (skoky z vodopádov), motýlia farma. Výlet kajakom po rieke Loboc pozdĺž džungle.

Odlet z Panglao (Bohol) do Manily (Luzon). Osobné voľno na nákupy ovocia a suvenírov. Odlet z Manily o 18.10 hod. Prílet do Viedne 20. 3. 2022 o 6.10 hod. Odvoz domov.

 

Cena zájazdu 2180 Eur

 

Garancia ceny zájazdu do 30. 11. 2021. 

Cena zahŕňa: Dopravu z Prievidze do Viedne, letenku Viedeň – Doha – Manila – Doha – Viedeň, 4x vnútroštátny let Filipíny, všetky transfery autobusom, taxíkom, loďou, sprievodca CK, letiskové a pobytové taxy,  16x ubytovanie s raňajkami, zákonné poistenie CK.

V cene zájazdu nie sú výlety a atrakcie. Orientačne: čokoládové vrchy, opičky Tasiers, Dimiao twin falls, Ingkumhan falls, motýlia farma 20 Eur, šnorchlovanie so žralokom veľrybím + plavba 2 hod. 20 Eur, Conopy Walk – visutý chodník El Nido 13 Eur, Island hopping po ostrovčekoch, jazerách a lagúnach 25 Eur, tricykel 6 – 10 Eur, šnorchlovanie Balicasag island 20 Eur, výlet Cebu 40 Eur, kajak na rieke Loboc.
Príplatok 1 osoba na izbe 260 Eur/pobyt

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Horúce a vlhké tropické podnebie s priemernými ročnými teplotami okolo 26 až 34°C , príjemne vyhriate more, tak by sa dalo charakterizovať počasie pre dovolenku na Filipínach. Ideálne obdobie vybrať sa na Filipíny je v mesiacoch december až máj, kedy sú teploty aj vlhkosť vzduchu znesiteľnejšie a riziko častých zrážok minimálne. Tajfúny sú bežné naopak v mesiacoch máj až november.
Mena: Filipínske peso, kurz 1 Eur - 57 PHP
Ceny: Jedlo v reštaurácii 100 - 300 PHP, miestne pivo 27 PHP, voda 1,5l 37 PHP, chlieb 58 PHP
Pre vstup do krajiny sa nevyžaduje vízum. (Pre pobyt do 30 dní). Stačí platný cestovný pas a spiatočná letenka. Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.
Používajú sa zástrčky amerického typu. Vhodné je zakúpiť si cestovný adaptér ešte pred dovolenkou.
Špeciálne očkovanie nie je potrebné, zvážte očkovanie proti žltačke typu A a B. Pred cestou odporúčame uzatvoriť kompletné cestovné poistenie, ktoré kryje liečebné náklady.