Eger, Miskolc, kraj vína a kúpeľov

Eger, Miskolc, kraj vína a kúpeľov

Hoci Eger (slov. Jáger) nie je žiadnym rušným veľkomestom, patrí k najnavštevovanejším mestám v Maďarsku. Dôvodom je celkom určite veľmi útulné historické centrum, hrad nad mestom, tradícia vynikajúceho vína Egri Bikavér a kulinárske špeciality. To celkom určite stačí na to, aby ste na návštevu Egeru spomínali len v tom najlepšom. A ak si myslíte, že ste sa už kúpali naozaj všade, tak ešte počkajte na kúpanie v jaskynnom labyrinte. Vydajte sa spolu s nami krajom vína i známych kúpeľov a doprajte si malý dotyk luxusu!

 

Program zájazdu  

1.deň

Prehliadka príjemného mestečka Eger, barokového centra a dominanty mesta – stredovekého hradu, ktorý zažil bitky s tureckými vojskami. Prechádzka po hradbách ponúka prekrásny výhľad na mesto a okolie. Pod hradom hlboko pod zemou sa nachádzajú kazematy – rozsiahly systém podzemných chodieb. Naša ďalšia cesta povedie na námestie Dobó tér, do mohutnej baziliky, ktorá je druhým najväčším kostolom v Maďarsku. Uvidíme tiež najväčší európsky minaret a lýceum.  V mincovni si za pár forintov môžeme vlastnoručne vyraziť a na pamiatku odniesť medenú mincu.
Osobné voľno, slávne termálne a turecké kúpele, nocľah.

 

2.deň

Navštívime mestečko Szilvásvárad, rozkladajúce sa v horskom údolí bukových hôr. Do údolia Szalajka sa dostaneme lesnou železničkou, ktorej trasa je dlhá 5 km. Po malebnej trase sú dve zastávky, prvá pri vstupe do údolia Tótfalusi, druhá pri rybníku Szalajka, pri ktorom sa nachádza aj Lesnícke múzeum. Trasa končí na čistinke Gloriette, v blízkosti je aj jaskyňa Istállóskő (jaskyňa pračloveka) a krásny vodopád. Naspäť sa vydáme pešo, ľahkou turistickou prechádzkou popri jazierkach so pstruhmi a Vadaš parku.
Večer nás v Údolí krásnych žien čaká celý rad prastarých vinných pivníc s ponukou výborných a vôbec nie drahých vín miestnych vinárov.
Osobné voľno, wellness – kúpele, nocľah.

 

3.deň

Prehliadka historického centra mesta Miskolc (slov. Miškovec), prechádzka Alžbetiným námestím s kvetnými hodinami, mostom zaľúbencov a Sečéniho ulicou s množstvom historických stavieb.
Vyskúšame unikátne jaskynné kúpele Miskolc-Tapolca, ktoré sú známe svojimi terapeutickými účinkami už od 16.st. Ponoríme sa do liečivej vody v skalných hlbinách a jaskynných chodbách. Na toto kúpanie isto nezabudnete.
Návrat domov vo večerných hodinách

 

Cena zájazdu 184 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom 26 miest, 2x ubytovanie v príjemnom butikovom hoteli v bezprostrednej blízkosti hradu Eger a slávnych termálnych kúpeľov, 2x bohaté raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zahrnutý wellness program, vstupné do pamiatok, jaskynné kúpanie

HODNOTENIA
„Zatiaľ bez hodnotení, NOVINKA.