Dolomity, turistika v okolí Marmolady, 11. – 15. september

Dolomity, turistika v okolí Marmolady, 11. – 15. september

Keď uvidíte krásu Dolomitov, budete sa sem chcieť vracať znovu a znovu. Krása skalného raja uchváti každého, kto k horám len privonia.
Dolomity – Bledé hory – sú jedinečným prírodným útvarom. Ich srdcom je mestečko Cortina d’Ampezzo a okolití velikáni ako Tofana di Rozes, Monte Cristallo, Civetta, Marmolada, Sella.
Vino, gelato, cappuccino, pizza. Vitajte v “Bella Italia” a užite si s nami pár dní „Dolce Vita“!

 

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Prievidze vo večerných hodinách do Talianska, nočný presun cez Rakúsko, krátke bezpečnostné prestávky po ceste.

2. deň

Príchod do mestečka Cortina d’Ampezzo okolo 8. hodiny, raňajky, káva.
Turistika okolo známych a majestátnych vrcholov Tre Cime. Pripravte sa na rozprávkové chodníčky alpskými lúkami a nádherné výhľady na všetky strany. 
Trasa má cca 10 km, čistý čas pochodu 4.00 hod, prevýšenie 364 m. Možnosť občerstvenia v chatách po ceste.

Presun do hotela, po ceste zastávka pri krásnom jazere Misurina.
Ubytovanie, večera, osobné voľno – wellness, nocľah.

3. deň

Prejdeme 500 metrov od hotela k lanovke na Marmoladu (najvyšší vrch Dolomitov). Panoramatická terasa Punta Rocca (3265 m) je fascinujúcou vyhliadkou, ktorá je ľahko dosiahnuteľná pre každého. Práve tu si vychutnáme nádherný 360° výhľad na Dolomity.
Pod vrcholom navštívime aj Múzeum I. svetovej vojny.

Presun do malebného mesta Canazei, najväčšieho mesta v údolí Val di Fassa. Centrum mestečka Canazei je plné pôvabných kaviarní, reštaurácií, pizzerií a cukrární.

Lanovkou vystúpime z Canazei na vrchol Col dei Rossi. Náš turistický chodník vedúci k jazeru Fedaia pod Marmoladou ponúka úchvatné výhľady na Marmoladu i možnosť občerstvenia v chatách. Promenáda okolo jazera Fedaia. (Kto chce, môže sa vrátiť z Col dei Rossi lanovkou do Canazei). 
Trasa má 7 km, čas pochodu 3.30 hod., prevýšenie ↑ 180m  ↓ 480m. 
Návrat do hotela, večera, osobné voľno.

4. deň

Pohorie ležiace neďaleko známeho strediska Cortina d’Amprezzo – Cinque Torri (Päť veží). K vežiam sa dostaneme lanovkou. Krátka okružná prechádzka okolo Cinque Torri s návštevou Múzea prvej svetovej vojny. Trasa má 2 km a prevýšenie iba 150 m. Následne turistika k chate na vrchole Nuvolau 2574 m. Okruh má 5 km, čas pochodu je 2,5 hod., prevýšenie ↕ 380 m. Možnosť občerstvenia na chatách. 

Autobus nás vyvezie kľukatou cestou do nádherného horského priesmyku Falzarego (2105 m n.m.), následne lanovkou k chate Lagazuoi. Krátka turistika k vrcholu, prevýšenie ↕ 50 m.
Dve možnosti zostupu:
1. Zostup 1100 m dlhým tunelom, ktorý je najväčšou turistickou atrakciou oblasti a poskytuje výhľady z okien tunelu. Po celej dĺžke trasy, ktorá má 2,7 km, je natiahnuté oceľové lano, ktoré nás spoľahlivo vyvedie von. (Zostup v tuneli je možný iba so zapožičaním lampáša a prilby.) Čas pochodu je približne 1,5 hod., ↓ 680m. 
2. Možnosť návratu lanovkou.

Návrat do hotela, večera, osobné voľno – wellness.

5. deň

Ráno odchod na Slovensko.
Horské jazero Lago di Braies (nemecky Pragser See) je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO a nachádza sa v severnej časti talianskych Dolomitov. Je považované za perlu Álp a leží v nadmorskej výške 1494 m.
Turistika okolo jazera v dĺžke 4 km, prevýšenie ↕ 50 m.

Pyramiden kogel – najvyššia drevená vyhliadka na svete nad jazerom Wörthersee (Korutánsko). Romantické vily z prelomu storočí a priezračná tyrkysová voda, to je jazero Wörthersee. Jazero v sebe spája južanskú atmosféru a klasickú noblesu z obdobia rakúskej monarchie.

Návrat domov v nočných hodinách.

 

Cena zájazdu 479 Eur

 

Cena zahŕňa dopravu zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, 3x hotelové ubytovanie priamo v stredisku Malga Ciapela – Hotel Roy 3*, 3x bohatá polpenzia (raňajky formou bufetu, večere – 3 chody a šalátový pult), wellness centrum. Zákonné poistenie CK voči úpadku. 

V cene zájazdu nie je zahrnuté využitie lanoviek cca 80 Eur, vstupné na vyhliadkovú vežu 16/8 Eur, príplatok za dvojsedadlo 95 Eur, príplatok za sólo ubytovanie 60 Eur/ pobyt , pobytová daň 2 Eur/noc, miestenka 6 Eur 

Závan Stredomoria na Wörthersee
Keď sa dnes prechádzate po kvetinovej promenáde v Pörtschachu, alebo sa plavíte na parníku Thalia po hladine jazera, môžete ešte stále obdivovať krásne zámky a vily, ktoré si nechali postaviť aristokrati a priemyselníci obdobia „Belle Époque“ na 42 kilometrov dlhom brehu tohto prírodného skvostu, vznešené a zároveň reprezentatívne budovy s arkiermi, vežičkami a prepychovými lodžiami.
Pre impozantné stavby sa skoro udomácnilo samostatné označenie woerthersee-architektur. Secesia, anglická vidiecka architektúra a korutánsky romantický štýl splynuli v podmanivom spojení vyžarujúcom nenútenú noblesnosť s nádychom tej pravej atmosféry à la Italia.
V niektorých vtedajších súkromných vilách môžete dnes bývať ako hostia a užívať si ich exkluzívnu polohu priamo pri vode.