Divadelné BRNO a loďou k hradu Veveří

Divadelné BRNO a loďou k hradu Veveří

V Brne nájdeme nespočetne veľa kultúrnych pamiatok a zaujímavých miest. No BRNO to sú aj letné Shakespearovské slávnosti na hrade Špilberk, ktoré by si nemal nechať návštevník mesta ujsť.
Hrad Veveří má jeden z najrozsiahlejších areálov ČR. Vypína sa na skalnatom ostrohu nad Brnianskou priehradou. V minulosti bol správnym centrom Veverského panstva. Brnianska priehrada je veľmi významné rekreačné miesto pre Brno a okolie.

 

Čo zažijeme v Brne? Objavíme sochu Odvahy na Moravskom námestí, na Námestí Slobody budeme obdivovať Kleinův palác, Dům pánů z Lipé, morový stĺp. Budeme zisťovať koľko je hodín na brnianskom časostroji, kochať sa výhľadom z veže starej radnice, ochutnáme zmrzlinu a kávičku na Zelnom trhu. Očarí nás Katedrála na Petrove, navštívime Denisove sady s Obeliskom a výhľadom na hrad Špilberk.

Ubytovanie a oddych. 

Divadelné predstavenie na hrade Špilberk. Zimní pohádka – W. Shakespeare. Hra v ktorej dráma strieda komédiu, nenávisť lásku a zavrhnutie odpustenie. V hlavných úlohách Martin Hofmann/ Michal Isteník, Petra Špalková, Saša Rašilov.

2. deň

Plavba Brnianskou priehradou k hradu Veveří cez Kozí Horku a ďalšie štyri zastávky, v trvaní 50 min.

Návšteva hradu Veveří. Hrad ležiaci na sútoku rieky Svratky a potoku Veverka stojí na rozsiahlom skalnom ostrohu. Donedávna bol jeden z najviac poškodených a zanedbaných hradov na Morave. 

Uherské Hradište a unikátna, jediná kovová ZOO v Európe, ktorej cieľom je ukázať návštevníkom, že aj zo zdanlivo nepotrebného odpadu môžu vzniknúť krásne a zaujímavé veci. Uvidíme výstavu kovových zvierat v životnej veľkosti, múzeum veteránov, rozhľadňu maják, lietadlo, loď, múzeum kováčskeho remesla. 

Nástupné miesta Prievidza, Nováky a smer Trenčín.

 

Cena zájazdu 89 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, služby sprievodcu CK, ubytovanie s raňajkami

Cena nezahŕňa vstupy: hrad 170/ 210 Kč, plavba 110 Kč, divadelné predstavenie 350/ 500/ 690/ 890 Kč, KovoZoo 130/120 Kč

Poznámka: Zájazdu je možné sa zúčastniť aj bez návštevy divadla.

VEDELI STE ŽE
Jazdecká socha na počesť Jošta Lucemburského (Moravského) je alegóriou Odvahy a na Moravskom námestí bola inštalovaná v roku 2015. Osemmetrová dominanta je vytvorená z bronzu a predstavuje rytiera v brnení sediaceho na koni s nezvykle dlhýmí nohami.
Už v čase príprav vyvolávala socha značné množstvo námietok, napríklad preto, lebo Joštovou hlavnou prednosťou nebola odvaha, ale diplomacia.
Brno každopádne získalo výraznú atrakciu, pri ktorej často stojí fronta záujemcov, ktorí sa chcú pozrieť na sochu zospodu. Čaká ich prekvapivý obrázok. 🙂