Český raj, Ještěd, Liberec, 6. – 8. máj

Český raj, Ještěd, Liberec, 6. – 8. máj

Český raj ležiaci na severovýchode Čiech je už od roku 1955 vyhlásený za Chránenú krajinnú oblasť. Ojedinelosť krajiny spočíva v spojení prírodných krás s romantikou historických pamiatok.
Mesto pod Ještědom Liberec ponúka desiatky atrakcií. Nadchne milovníkov histórie, pamiatok aj aktívnej turistiky.
Frýdlant s najstaršou expozíciou v Strednej Európe patrí medzi najnavštevovanejšie objekty v Českej republike.
Výlet, ktorý si jednoducho nemôžete nechať ujsť.
 

 

1. deň

Odchod z Prievidze do Čiech v skorých ranných hodinách, príchod do Liberca, prehliadka mesta.

Dominanta mesta – novorenesančná budova radnice na Nám. Dr. E. Beneša. Poznáme ju zo seriálov Cirkus Humberto alebo My všichni školou povinní.
V srdci mesta stojí Liberecký zámok obklopený nádherným parkom a lavičkami, ktorý doslova láka k odpočinku.

Liberecká výšina – démonická rozhľadňa s reštauráciou schovaná v lesoch nad Lidovými sadmi. Viac než 111 rokov stará budova je postavená v štýle stredovekého hradu a ponúka výhľad z 25 metrov vysokej päťbokej veže.

Ubytovanie v príjemnom prostredí neďaleko centra Liberca, večera v Rybárskej bašte, nocľah.

2. deň

Český raj – Veľký okruh Prachovskými skalami, najatraktívnejšia a najzaujímavejšia cesta skalnými masívmi. Skalné útvary dosahujú výšku až 40 metrov. Turistická trasa nás prevedie roklinami, úžľabinami, vyhliadkami a kúzelnými zákutiami.  Osvieži nás prírodné kúpalisko U Pelíška, pomenované po duchovi týchto skál. Nenáročná turistika v trvaní cca 4 hodiny.

Renesančný hrad a zámok Frýdlant očarí bohatou výzdobou a rozsiahlymi zbierkami nesmiernej historickej a umeleckej hodnoty. Všetky priestory sú vybavené pôvodným nábytkom, obrazmi, porcelánom a ďalšími doplnkami.  Do areálu hradu sa vstupuje rovnako ako pred 200 rokmi padacím mostom.  Samostatne prístupná je zámocká veža.

Osobné voľno, večera, nocľah.

3. deň

Symbol Liberca a top turistický cieľ – hora Ještěd, na vrchole ktorej stojí 94 metrov vysoké unikátne stavebné dielo skrývajúce televízny vysielač, nadčasový hotel, reštauráciu s kaviarňou a vyhliadkovú terasu. Ohromný 360° výhľad na okolité Jizerské hory a mesto.

Pompézny novogotický zámok Sychrov, ktorý slúžil ako rezidencia francúzskeho rodu Rohanovcov. Poznáme ho z rozprávok Zlatovláska či Nesmrteľná teta. Prehliadka kráľovských apartmánov a reprezentačných priestorov.

Odchod domov, návrat v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 184 Eur

 

V cene zájazdu je zahrnutá: autobusová doprava, služby sprievodcu, 2x ubytovanie v hoteli 3*, 2x raňajky, poistenie CK

V cene nie je zahrnuté: vstupné – Zámok Sychrov 250/200 Kč (základný okruh), Prachovské skaly 100/50 Kč, Zámok Frýdlant 190/140 Kč, večera v Rybárskej bašte, miestenka v prednej časti autobusu 4 Eur, cestovné poistenie, pobytová daň mestu 2x 1,70 Eur

ČÍM PREKVAPÍ LIBEREC?
Za povšimnutie stojí mnoho historických i cirkevných budov. Patrí k nim určite mestská radnica, budova Sporiteľny, Kaviareň pošta, Liebiegova vila, Oblastná galéria, alebo Krematórium. Za návštevu stojí aj Liberecké podzemie a najstaršia Botanická záhrada ČR.
Deti si zamilujú Dinopark Plaza, zábavný komplex Centrum Babylon, vedecko-zábavné centrum a planetárium iQLANDIA, ZOO všetkých kontinentov.