Český Krumlov, Třebíč, Telč, malebné mestá UNESCO, 6. – 9. august

Český Krumlov, Třebíč, Telč, malebné mestá UNESCO, 6. – 9. august

Južné Čechy patria k najlákavejším miestam strednej Európy vďaka svojej malebnej prírode a historickému bohatstvu. Kraj po stáročia spravovaný ľuďmi v súlade s prírodou, svojou krásou prekvapí každého návštevníka. Kto príde za historickými pamiatkami, pochopí, ako bohaté museli byť šľachtické rody a akí vynikajúci umelci a remeselníci tu žili.
Máte radi románsky štýl, gotiku, baroko i uličky starých židovských štvrtí? Třebíč ponúka od každého trochu. Chcete nahliadnuť do typickej židovskej domácnosti? Seligmann Bauer vás pozýva na návštevu svojho domu.
Telč je perla Českomoravskej vysočiny. Na malom priestore sa stretnete so všetkými stavebnými slohmi minulého tisícročia. V meste s neopakovateľnou rozprávkovou atmosférou sa aspoň na chvíľu vrátite do dôb renesancie. Krásu historického centra podčiarkujú okolité rybníky a zeleň.

 

Program zájazdu, 4 dni 

1.deň

Bazilika Sv. Prokopa v Třebíči zaujme osemdielnou klenbou a kryptou s tajnou chodbou. Jedinečné prelínanie románskeho a gotického slohu sa zaslúžilo o jej zapísanie na zoznam UNESCO. Dominantu mesta tvorí pôvodne benediktínsky kláštor spolu s bazilikou.
Židovská štvrť je unikátnym súborom 123 dochovaných domov. Medzi ne patria napríklad 2 synagógy, židovské múzeum v zrekonštruovanom dome Selingmanna Bauera, budova židovskej radnice, rabinátu, chudobinec, nemocnice a dve školy. Židovský cintorín.

Telč, mesto s prekrásnym historickým námestím, lemovaným gotickými a renesančnými mešťanskými domami s klenbami, kaviarňami, reštauráciami a bohato zdobenými štítmi. Prehliadka historického centra a okolia telčského zámku s priľahlým parkom. Rybníky, románska „Věž Sv. Ducha“, kostol sv. Jakuba s vyhliadkovou vežou.
Ubytovanie v Českom Krumlove, osobné voľno, nocľah.

2.deň

Prehliadka Krumlovského hradu a zámku, ktorý je druhou najväčšou šľachtickou rezidenciou ČR po Pražskom hrade. Osobné voľno v historickom centre. Spleť krivolakých stredovekých uličiek, malebné meštianske domy, romantické zákutia, kaviarne aj stredoveké krčmy. Fakultatívne možno navštíviť zámocké barokové divadlo, zámockú vežu – Hrádok, múzeá, galérie.

Rafting z Českého Krumlova do Zlatej Koruny. Poldenný výlet a zábava na rieke Vltava, možnosť kúpania. Návrat do Krumlova, osobné voľno, posedenie pri dobrom pivku a jedle. Nocľah.

3.deň

Prehliadka Krumlovského hradu a zámku – II. zámocký okruh.
Presun k Juhočeskému moru – priehrade Lipno 4500 ha, mesto Lipno nad Vltavou.

Vyšší Brod. Prehliadka jedného z najvýznamnejších kláštorov Česka, ktorý stojí na pravom brehu Vltavy.
Mestečko Větrní a návrat splavovaním Vltavy na raftoch do Krumlova.

Po zotmení – nesmrteľný rozprávkový príbeh Divotvorný hrniec. Muzikálna komédia o hrnci, ktorý plní priania a autorská dvojica Voskovec – Werich sú zárukou nezabudnuteľného zážitku. Otáčavé hľadisko – divadelný fenomén, umožňuje vnímať dej na ploche takmer jedného hektára zámockého parku.

4.deň

Zámok Červená Lhota, jeden z najznámejších renesančných zámkov v Čechách, stojí na skalnatom ostrove uprostred rybníka. Prehliadka impozantného zámku.

Stredoveké mesto Jihlava, ležiace na hranici Moravy a Česka. História mesta dýcha dávnou slávou strieborných baní. Nájdeme tu veľké množstvo cirkevných stavieb, mimoriadne rozsiahle námestie, labyrint podzemných chodieb. Vystúpime na vyhliadkovú vežu kostola sv. Jakuba, alebo vežu brány Matky Božej. 

Návrat domov vo večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 219 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom pre 22 osôb, 3x ubytovanie v  centre Krumlova (Penzión priamo pod hradom na brehu Vltavy a Hotel u Malého Vítka v srdci historického mesta), 3x raňajky, pobytová daň mestu, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodcovské služby, zákonné poistenie CK

V cene nie je zahrnutý lístok do divadla v cene 1000 Kč, zapožičanie raftov, (raft, pádlo, vesty, lodný vak) 390 + 290 Kč, vstupné do zámkov 530 Kč. (Uvedené ceny sú orientačné)

Cestovná kancelária nezaručuje odohranie divadelného predstavenia v zámockej záhrade. Všetko závisí od počasia a možných opatrení vyššej moci. Splav Vltavy je podmienený dostatočnou hĺbkou vody. V prípade nepriaznivých podmienok bude náhradný program.

HODNOTENIA
Návšteva divadla je naozaj neopísateľný zážitok, celá scéna, atmosféra, kostýmy, všetko bolo úžasné. Škoda, že nám ku koncu začalo pršať.. isto si to ešte v budúcnosti zopakujem. ( Alena, Prievidza)
Ženy leto začali, na výlet sa dostali. Druhý víkend júlový, naozaj bol suprový. Mesto Telč nás privítalo - prekrásne, malebné - ešte dlho sa nám o ňom snívalo. Opojení toľkou krásou, cesta viedla ďalšou trasou. Český Krumlov, to je krása, každý z nás tam pôjde zasa. Zastavil sa pre nás čas, akoby v rozprávke bol každý z nás...(časť úryvku z novín Pravňanské Zvesti)