Český Krumlov s divadlom

Český Krumlov s divadlom

Južné Čechy patria k najlákavejším miestam strednej Európy vďaka svojej malebnej prírode a historickému bohatstvu. Kraj po stáročia spravovaný ľuďmi v súlade s prírodou, svojou krásou prekvapí každého návštevníka. Kto príde za historickými pamiatkami, pochopí, ako bohaté museli byť šľachtické rody a akí vynikajúci umelci a remeselníci tu žili.

 

Program zájazdu 

 

1.deň

Jedno z najstarších miest ČR, mesto krásnych pohľadov, to je Znojmo. Prehliadka kráľovského mesta s radou pamiatok. Hviezdicové Mariánske námestie inšpirované Parížom, Radničná veža s vyhliadkou, Daunův palác, Znojemská Beseda, gotický chrám Sv. Mikuláša, historické uličky, Minoritský kláštor, Znojemský hrad, románska rotunda sv. Kataríny. 

Vinice Šobes patria k najstarším a najlepším viniciam Európy. Ležia na krásnom mieste, v srdci národného parku Podyjí, v hlbokom meandri rieky Dyje. Maľovaná vínna pivnica Šatov vyšperkovaná plastickými maľbami vytesaná v pieskovcovom svahu nad Šatovom. 

Presun do Českého Krumlova, ubytovanie, osobné voľno, nocľah.

2.deň

Historický okruh Českým Krumlovom. Od Hotela Růže až po Hrad a zámok nás očarí spleť krivolakých stredovekých uličiek, malebné meštianske domy, romantické zákutia, námestie Svornosti, kaviarne aj stredoveké krčmy, kostol Sv. Víta a kostol Sv. Jošta, Parkán, Latrán i lazebňa.

Fakultatívne možno navštíviť zámok, zámocké barokové divadlo, zámockú vežu – Hrádok, múzeá, galérie. Krumlovský hrad a zámok, je druhou najväčšou šľachtickou rezidenciou ČR po Pražskom hrade. Osobné voľno v historickom centre. 

Rafting na Vltave. Poldenný výlet, zábava pre malých aj veľkých. Z kempu Na Piskárně (Větřní – Hašlovice) sa budeme plaviť do Č. Krumlova. Tento výlet je bohatý na jezy (splavy), splavíme ich dokonca šesť. Cieľová stanica sa nachádza pri Pivovare Krumlov, priamo v centre Českého Krumlova.

Večerné predstavenie v divadle s otáčavým hľadiskom bude nezabudnuteľným zážitkom. Ženy Jindřicha VIII. alebo Chudák kráľom. Česká komédia o záletnom kráľovi Jindřichovi, jeho šiestich ženách a kráľovom dvojníkovi, ktorý spôsobil neuveriteľné veci. Dej príbehu sa odohráva na ploche takmer jedného hektára zámockého parku.

3.deň

Tábor, druhé najväčšie juhočeské mesto. Romantická táborská krajina rozprestierajúca sa v povodí rieky Lužnice patrí vďaka veľkému množstvu historických pamiatok a prírodných krás k najnavštevovanejším miestam Českej republiky.

Okruh historickým centrom Tábora. Žižkovo námestie, Stará radnica, socha Jana Žižky, Mešťanské domy, Táborské fontány, dekanský kostol, Tržné námestie, stredoveké opevnenie – mestské hradby, kaplnka sv. Filipa a Jakuba.

Husitské múzeum – Stredoveké podzemie a Gotický sál. Vyhliadková veža Kotnov a Bechyňská brána s rozsiahlou expozíciou o histórii mesta.

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 189 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom, 2x ubytovanie v centre Krumlova, 2x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodcovské služby

V cene nie je zahrnutý lístok do divadla 850 – 1235 Kč, zapožičanie raftu pre 4-7 osôb /raft, pádlo, vesta, lodný vak/ 440 Kč (bežná cena 550 Kč/ osoba), Stredoveké podzemie Tábor 80/60 Kč, Bechyňská brána a vyhliadková veža 80/60 Kč, prípadné ďalšie vstupné do pamiatok, pobytová daň 2,50 Eur/noc, miestenka v prednej časti autobusu 4 Eur. 

Cestovná kancelária nezaručuje odohranie divadelného predstavenia v zámockej záhrade. Všetko závisí od počasia a možných opatrení vyššej moci. Splav Vltavy je podmienený dostatočnou hĺbkou vody. V prípade nepriaznivých podmienok bude náhradný program.

HODNOTENIA
Návšteva divadla je naozaj neopísateľný zážitok, celá scéna, atmosféra, kostýmy, všetko bolo úžasné. Škoda, že nám ku koncu začalo pršať.. isto si to ešte v budúcnosti zopakujem. (Alena, Prievidza)
Ženy leto začali, na výlet sa dostali. Druhý víkend júlový, naozaj bol suprový. Mesto Telč nás privítalo - prekrásne, malebné - ešte dlho sa nám o ňom snívalo. Opojení toľkou krásou, cesta viedla ďalšou trasou. Český Krumlov, to je krása, každý z nás tam pôjde zasa. Zastavil sa pre nás čas, akoby v rozprávke bol každý z nás...(časť úryvku z novín Pravňanské Zvesti)