Český Krumlov s divadlom, 1. – 3. september

Český Krumlov s divadlom, 1. – 3. september

Južné Čechy patria k najlákavejším miestam strednej Európy vďaka svojej malebnej prírode a historickému bohatstvu. Kraj po stáročia spravovaný ľuďmi v súlade s prírodou, svojou krásou prekvapí každého návštevníka. Kto príde za historickými pamiatkami, pochopí, ako bohaté museli byť šľachtické rody a akí vynikajúci umelci a remeselníci tu žili.

 

Program zájazdu 

 

1.deň

Jedno z najstarších miest ČR – Znojmo, malebné centrum kráľovského mesta s radou pamiatok. Radničná veža s vyhliadkou, gotický chrám Sv. Mikuláša, historické uličky, Znojemský hrad, románska rotunda. Spoznáme Labyrint podzemných chodieb, ktorý je jedným z najrozsiahlejších v strednej Európe. 

Vinice Šobes patria k najstarším a najlepším viniciam Európy. Ležia na krásnom mieste, v srdci národného parku Podyjí, v hlbokom meandri rieky Dyje. Maľovaná vínna pivnica Šatov vyšperkovaná plastickými maľbami vytesaná v pieskovcovom svahu nad Šatovom. 

Presun do Českého Krumlova, ubytovanie, osobné voľno, nocľah.

2.deň

Prehliadka mesta Český Krumlov s domácim sprievodcom. Od Hotela Růže až po Hrad a zámok nás očarí spleť krivolakých stredovekých uličiek, malebné meštianske domy, romantické zákutia, námestie Svornosti, kaviarne aj stredoveké krčmy, kostol Sv. Víta a kostol Sv. Jošta, Parkán, Latrán i lazebňa.

Fakultatívne možno navštíviť zámok, zámocké barokové divadlo, zámockú vežu – Hrádok, múzeá, galérie. Krumlovský hrad a zámok, je druhou najväčšou šľachtickou rezidenciou ČR po Pražskom hrade. Osobné voľno v historickom centre. 

Rafting na Vltave z Českého Krumlova do Zlatej Koruny. Poldenný výlet a zábava pre malých aj veľkých. Návrat do Krumlova.

Večerné predstavenie v divadle s otáčavým hľadiskom bude nezabudnuteľným zážitkom. Ženy Jindřicha VIII. alebo Chudák kráľom. Česká komédia o záletnom kráľovi Jindřichovi, jeho šiestich ženách a kráľovom dvojníkovi, ktorý spôsobil neuveriteľné veci. Dej príbehu sa odohráva na ploche takmer jedného hektára zámockého parku.

3.deň

Unikátny súbor domov v štýle sedliackeho baroka z 19. storočia v obci Holašovice je od roku 1998 na zozname UNESCO.

Zámok Červená Lhota drží prvenstvo v počte tu natočených rozprávok a zaujme na prvý pohľad svojou romantickou podobou. Neobvyklá červená fasáda žiari na všetky strany a odráža sa aj na hladine rybníka, uprostred ktorého stavba na skalnatom ostrove stojí. Vychádzkový okruh okolo zámku a rybníka má 1,2 km.

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 184 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom, 2x ubytovanie v centre Krumlova, 2x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodcovské služby

V cene nie je zahrnutý lístok do divadla v cene 850 – 1235 Kč, zapožičanie raftov, (raft, pádlo, vesty, lodný vak cca 400 Kč) , vstupné do zámkov a pamiatok, pobytová daň 2,50 Eur/noc, miestenka v prednej časti autobusu 4 Eur. 

Cestovná kancelária nezaručuje odohranie divadelného predstavenia v zámockej záhrade. Všetko závisí od počasia a možných opatrení vyššej moci. Splav Vltavy je podmienený dostatočnou hĺbkou vody. V prípade nepriaznivých podmienok bude náhradný program.

HODNOTENIA
Návšteva divadla je naozaj neopísateľný zážitok, celá scéna, atmosféra, kostýmy, všetko bolo úžasné. Škoda, že nám ku koncu začalo pršať.. isto si to ešte v budúcnosti zopakujem. ( Alena, Prievidza)
Ženy leto začali, na výlet sa dostali. Druhý víkend júlový, naozaj bol suprový. Mesto Telč nás privítalo - prekrásne, malebné - ešte dlho sa nám o ňom snívalo. Opojení toľkou krásou, cesta viedla ďalšou trasou. Český Krumlov, to je krása, každý z nás tam pôjde zasa. Zastavil sa pre nás čas, akoby v rozprávke bol každý z nás...(časť úryvku z novín Pravňanské Zvesti)