Český Krumlov, Hluboká, Jindřichuv Hradec, Třeboň

Český Krumlov, Hluboká, Jindřichuv Hradec, Třeboň

Južné Čechy patria k najlákavejším miestam strednej Európy vďaka svojej malebnej prírode a historickému bohatstvu. Kraj po stáročia spravovaný ľuďmi v súlade s prírodou, svojou krásou prekvapí každého návštevníka. Kto príde za historickými pamiatkami, pochopí, ako bohaté museli byť šľachtické rody a akí vynikajúci umelci a remeselníci tu žili.
Třeboňsko – krajina s unikátnou sieťou rybníkov, borovicovými lesmi a zachovalou sedliackou architektúrou je liekom pre dušu aj telo.  Třeboň je kúpeľná, pokojná i životom prekypujúca. Mestu dominuje renesančný zámok obklopený rozľahlým anglickým parkom, vystaveným pod hrádzou rybníka Svět. Na jeho nádvorí ešte dnes rinčia zbrane rytierov, ale tiež znie hudba doprevádzajúca ľahké kroky tanečníkov.

 

Program zájazdu 

1.deň

Vydáme sa do Jindřichovho Hradca, ktorého skutočným klenotom je hrad a zámok s arkádami, záhradou, čiernou vežou, hladomorňou, či čiernou kuchyňou, kde Biela pani varievala kašu pre miestnu chudobu. Prekročíme slávny 15. poludník a zaželáme si tajné prianie, u Floriána si vychutnáme hudobnú a svetelnú Aqua show.
Presunieme sa do kúzelného Českého Krumlova, kde nás čaká prehliadka historického mesta, spleť krivolakých stredovekých uličiek, malebné štíty meštianskych domov, romantické zákutia, impozantný zámok nad Vltavou, múzeá, kaviarne aj stredoveké krčmy.
Na záver dňa si vychutnáme nesmrteľný rozprávkový príbeh Divotvorný hrniec. Muzikálna komédia o hrnci, ktorý plní priania a autorská dvojica Voskovec & Werich sú zárukou nezabudnuteľného zážitku. Otáčavé hľadisko – divadelný fenomén, umožňuje vnímať dej na ploche takmer jedného hektára zámockého parku.

 

2.deň

Po raňajkách sa presunieme do Hlubokej nad Vltavou. Vláčik nás odvezie k romantickému zámku, ktorý je pýchou celej ČR. Po prehliadke krásneho zámku a záhrad sa vrátime do Českého Krumlova.
V rámci osobného voľna si môžme pozrieť Krumlovský hrad a zámok, ktorý je druhou najväčšou šľachtickou rezidenciou ČR po Pražskom hrade, barokové divadlo, zámockú vežu, múzeá, galérie, či len tak posedieť pri dobrom pivku a vychutnať atmosféru mesta .
Večerná vyhliadková plavba Krumlovom.

 

3.deň

Odchod do Třebone, kde sa popri rybníku Svět cez anglický park dostaneme k Schwarzenberskej hrobke, ktorá je považovaná za najpozoruhodnejšiu stavbu južných Čiech.  Bohatú históriu má aj tunajší pivovar Regent, pivo sa tu varí už od r. 1379. Zavítame do malebného historického centra, navštívime Třeboňský zámok s unikátnymi slnečnými hodinami a priľahlý park.
Vystúpime po 100 schodoch na vežu starej radnice, kde budeme z vtáčej perspektívy pozorovať Masarykove námestie a široké okolie. Kto bude chcieť, presvedčí sa, že “kapor z Třebone, je naozaj pýchou kuchyne!”
Domov sa vrátime v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 139 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, 2x ubytovanie v hoteli 3*, 2x raňajky, pobytová daň mestu, prehliadky podľa programu bez vstupov, služby domáceho sprievodcu a delegáta CK, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona.

V cene nie je zahrnutý lístok do divadla v cene 960 Kč, večerná plavba mestom 270-320 Kč, vstupné do zámkov 530 Kč, vláčik v Hlubokej 50 Kč, hrobka 100 Kč (vstupné je bez záruky, môže sa mierne líšiť)

HODNOTENIA
Návšteva divadla je naozaj neopísateľný zážitok, celá scéna, atmosféra, kostýmy, všetko bolo úžasné. Škoda, že nám ku koncu začalo pršať.. isto si to ešte v budúcnosti zopakujem. ( Alena, Prievidza)
Ženy leto začali, na výlet sa dostali. Druhý víkend júlový, naozaj bol suprový. Mesto Telč nás privítalo - prekrásne, malebné - ešte dlho sa nám o ňom snívalo. Opojení toľkou krásou, cesta viedla ďalšou trasou. Český Krumlov, to je krása, každý z nás tam pôjde zasa. Zastavil sa pre nás čas, akoby v rozprávke bol každý z nás...(časť úryvku z novín Pravňanské Zvesti)