Česko – Saské Švajčiarsko

Česko – Saské Švajčiarsko

Krajina pieskovcových skál medzi Čechami a Saskom patrí k oblastiam, ktoré ľudia navštevujú pre jej romantickú krásu. Symbolom celej oblasti je Pravčická brána, jedna z najväčších prirodzených skalných brán na našom kontinente. Je považovaná za najkrajší prírodný útvar Českého Švajčiarska. Dominantou a perlou Saského Švajčiarska je región Bastei s veľkolepými vyhliadkami do prírody a na okolie rieky Labe. Impozantný kamenný most Basteibrücke patrí k najnavštevovanejším miestam tejto časti. Táto rozprávková krajina isto stojí za preskúmanie.

 

Program 4 dni

1. deň

Odchod do Čiech v skorých ranných hodinách.
Hrad Český Šternberg. Prehliadka honosného gotického hradu a bohatých zámockých interiérov. Počas prehliadky navštívime 15 miestností zariadených v rôznych štýloch a dozvieme sa o spôsobe života významných členov Šternberskej rodiny.
Prehliadka zámku Dečín, majestátne sa týčiaceho nad riekou Labe. Zámok je najlepšie zachovanou stavbou v štýle saskej renesancie. Ponúka veľkolepé salóny a krásne výhľady na okolie. Najpríťažlivejším miestom zámku je Ružová záhrada s barokovou architektúrou.
Presun do Hřenska, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.

2. deň

Národný Park České Švajčiarsko. Budeme obdivovať krásu Pravčickej brány z okolitých vyhliadok, posedíme si pod jej 26,5 m veľkým oblúkom. K tejto prírodnej bráne patrí neodmysliteľne výletný zámoček Sokolie hniezdo so štýlovou reštauráciou na prízemí.
Jedným z najsilnejších zážitkov bude prechádzka romantickou prírodou pozdĺž toku Kamenice obklopenej z oboch strán hradbou vysokých skál. Na ceste nás čakajú skalné previsy, tunely a úzke mostíky. Dva úseky cesty je možné prejsť iba na loďke,  jedná sa o Edmundovu a Divokú tiesňavu. Ľudskou silou poháňaná loďka nás prevezie medzi skalným útvarmi a prievozník nás zoznámi s obyvateľmi tiesňav.

3. deň

Saské Švajčiarsko. Navštívime región Bastei, kde sa môžme tešiť na kamenný 76 metrový most. Je to najstarší turistický európsky most vôbec a prekleňuje hlbokú priepasť Mardertelle (Kuniu jamu). V okolí Bašty (slovenský názov) nájdeme nespočetne veľa vyhliadok na okolité skalné veže, ale aj samotný Labský kaňon. Zostúpime do známeho kúpeľného mestečka Kurort Rathen, ktorého námestie nám ponúka plno pohostinstiev na nábreží, obchody so suvenírmi, či skalné divadlo.
Poslednou zastávkou bude horská pevnosť Königstein. Je to najväčšia európska vojenská pevnosť a hrad. Celý objekt pevnosti sa rozkladá na ploche 9,5 ha. Skalná plošina odhalí viac ako 50 rozmanitých stavieb a poskytne prekrásny výhľad do údolia rieky Labe, na Saské Švajčiarsko a tiež na východné výbežky Krušných hôr. 

4. deň

Skalné mesto – prírodná pamiatka Tiské steny sú veľmi atraktívnou turistickou a horolezeckou oblasťou CHKO. Delia sa na Veľké a Malé steny, ktoré spojuje náučný chodník. Jednotlivé horolezecké veže skalného mesta majú svoje mená. Prejdeme sa malebnou krajinou bizarných pieskovcových útvarov a spoznáme miesto natáčania filmu Letopisy Narnie.
Návrat domov neskoro večer.

 

Cena zájazdu 196 Eur

 

Cena zahŕňa: Dopravu zájazdovým autobusom, 3x ubytovanie v Hoteli Praha 4*, 3x polpenzia, pobytová taxa, služby sprievodcu, zákonné poistenie CK.

Cena nezahŕňa vstupné, orientačne: Hrad 150 CZK, Zámok 120 CZK, NP České Švajčiarsko 80 + 140 CZK, pevnosť Königstein 10 Eur, Tiské skaly 35 CZK

HODNOTENIA
Včera večer sme sa vrátili zo zájazdu v Českom Švajčiarska. Chcem sa veľmi poďakovať, všetko bolo úžasné, úplne super. Poďakujte v našom mene aj sprievodcom, aj výbornému vodičovi. Teším sa na ďalšie výlety. Elena Nagyová, Nováky
Ahoj Beatka. Už sme doma z úžasného výletu. Ďakujeme. 😉 Petra Vojtasová, Diviacka Nová Ves
Skvelý zájazd so skvelými ľuďmi. Maroš - Bánovce nad Bebravou
Výborne zorganizované od ubytovania až po program, super sprievodca, nádherné prostredie, veselá skupina. Jana a Martina, Prievidza