Budapešť s plavbou po Dunaji

Budapešť s plavbou po Dunaji

Je viacero prívlastkov, ktorými sa hrdí hlavné mesto Maďarska. Perla na Dunaji, či Srdce Európy, pre mnohých návštevníkov je to hlavne láska na prvý pohľad. Široký prúd rieky delí dvojmiliónovú metropolu na hornatú časť – Budín a rovinatú Pešť. Počas prehliadky budeme obdivovať symbol Budapešti – budovu parlamentu, no navštívime aj miesta, ktoré bežne turistom uniknú.
Nezabudnuteľný zážitok nám ponúkne vyhliadková plavba po Dunaji.

 

Program zájazdu

 

Odchod do Maďarska v ranných hodinách, príchod do Budapešti.

Námestie Hrdinov a Andrássy trieda – prehliadka bulváru z autobusu.

Bazilika Sv. Štefana – najväčší rímskokatolícky chrám v Budapešti. Do chrámu sa zmestí až 8500 veriacich a jej veža ponúka nádherný výhľad na mesto. Ulica Zrínyi bola práve vďaka pohľadu na Baziliku neraz označená ako jedna z najkrajších ulíc sveta.

Neďaleko Baziliky svätého Štefana je nenápadne ukrytá reštaurácia v historickom dome z r. 1812, je to Prvý peštiansky štrúdľový dom, kde si vychutnáme túto lahôdku pripravovanú podľa pôvodného receptu.

Parlament, národná pýcha Maďarov, patrí medzi najväčšie parlamentné budovy v Európe a zároveň sa môže pochváliť najhonosnejšími priestormi. Nábrežie ponúka výhľady na protiľahlý Budín.

Silné emócie v nás vyvolá pamätník na brehu Dunaja. 60 párov železných topánok pripomína takmer štyritisíc obyvateľov Budapešti (najmä židovského pôvodu), ktorých tu počas druhej svetovej vojny zavraždili.

Osobné voľno na námestí Vörösmarty, nákupná Váci utca, cukráreň Gerbeaud a jej luxusný interiér.

Vyhliadková plavba, počas ktorej budeme obdivovať obe strany Dunaja z inej perspektívy.

Na záver sa prejdeme parkom v modernej štvrti mesta, a pokocháme sa krásnym okolím Národného divadla, Paláca umenia a Ludwig múzea.  

Návrat domov neskoro večer.

Nástupné miesta Nováky, Prievidza, Handlová

 

Cena zájazdu 35 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, prehliadky podľa programu bez vstupov, služby domáceho sprievodcu a delegáta CK, poistenie CK

V cene zájazdu nie je plavba –  9 Eur/ dospelí, 8 Eur/ dieťa do 12r., vstupné bazilika 1200 Ft (skupinový lístok 900 Ft), kombinovaný lístok bazilika, klenotnica, kupola 3200 Ft, (skupinový 2300 Ft), miestenka v prednej časti autobusu 4 Eur

 

 

VEDELI STE ŽE
Symbolický pamätník - Topánky na brehu Dunaja, patrí medzi najnavštevovanejšie atrakcie Budapešti. V časoch druhej sv. vojny tu boli Židia o seba navzájom zväzovaní reťazami, pričom jeden z nich bol zastrelený a pri páde stiahol so sebou všetkých ostatných do Dunaja. Takýmto spôsobom šetrili nemci náboje. Ešte pred zastrelením si museli všetci vyzuť topánky, ktoré boli následne predané.
Andrássy avenue patrí k svetovému dedičstvu UNESCO. Pod ňou sa tiahne metro, ktoré sa radí k prvým v Európe.
Reťazový Szechényiho most je najznámejší budapeštiansky most. Ako jeden z ôsmych mostov spája Budín a Pešť.