Budapešť a „Great Market Hall“

Budapešť a „Great Market Hall“

Je viacero prívlastkov, ktorými sa hrdí hlavné mesto Maďarska. Perla na Dunaji, či Srdce Európy, pre mnohých návštevníkov je to hlavne láska na prvý pohľad. Široký prúd rieky delí dvojmiliónovú metropolu na hornatú časť – Budín a rovinatú Pešť. Počas prehliadky budeme obdivovať symbol Budapešti – budovu parlamentu, Baziliku Sv. Štefana, bulvár Andrássy, Citadelu.
Nevšedný zážitok nám ponúkne najväčšia a najstaršia tržnica mesta.

 

Program zájazdu

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách.
Prehliadka Pešti. Námestie hrdinov so známym pamätníkom milénia, ktorý pripomína 1000 rokov od príchodu maďarských kmeňov do Podunajska.
Jednou z najkrajších tried mesta, „Andrássy út“, sa dostaneme bližšie k Dunaju. Známy bulvár je súčasťou svetového dedičstva Unesco.
Prehliadka parlamentu. Národná pýcha Maďarov patrí medzi najväčšie parlamentné budovy v Európe a zároveň sa môže pochváliť najhonosnejšími priestormi. 
Silné emócie v nás vyvolá pamätník na brehu Dunaja. 60 párov železných topánok pripomína takmer štyritisíc obyvateľov Budapešti (najmä židovského pôvodu), ktorých tu počas druhej svetovej vojny zavraždili.
Prehliadka Baziliky sv. Štefana. Bazilika je najväčším rímskokatolíckym chrámom v Budapešti. Do chrámu sa zmestí až 8500 veriacich a jej veža ponúka nádherný výhľad na mesto.

Osobné voľno na námestí „Vörösmarty tér“.
Návšteva najväčšieho a najstaršieho krytého trhu v Budapešti – „Nagy Vasarcsarnok“. Great Market Hall bol vyhodnotený americkou televíziou CNN ako najatraktívnejšia tržnica sveta.
Na záver sa presunieme k Citadele na Gellértovu horu, ktorá nám poskytne nevšedný pohľad na panorámu mesta a obe strany Dunaja.

Cena zájazdu 28 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, prehliadky podľa programu bez vstupov, služby sprievodcu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona.

V cene zájazdu nie je vstupné do parlamentu, orientačne 3500 Ft

 

HODNOTENIA
Sprievodkyňa bola skvelá, vedela odpovedať na všetky naše otázky, dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých vecí hlavne o histórii. Naozaj bola úžasná... Jaro, Prievidza