Bavorský Versailles a Salzburg

Bavorský Versailles a Salzburg

Vydajte sa s nami spoznávať najkrajšie miesta Nemecka a Rakúska. Mesto Salzburg, ktoré sa neodmysliteľne spája s Mozartom, Vás chytí za srdce a jeho útulnú atmosféru si zamilujete. Jediné pravé Mozartove gule vyrábané podľa originálnej receptúry, nájdete iba tu.
V krajine pod Alpami, na ostrove jazera Chiemsee, nechal Ľudovít II postaviť grandiózny zámok, kópiu paláca vo Versailles. Jeho skutočne prepychový interiér musíte vidieť.

 

1. deň

Odchod do Rakúska v skorých ranných hodinách.

Salzburgzámok Mirabell, krásne kvetinové záhrady, fontány, plastiky, sochy.

Známa ulica Getreidegasse a jej poklady. Umelecky kované cechové štíty vypovedajú o tom, aký remeselník žil v konkrétnom dome. Vývesné štíty sú historickými pamiatkami. Mozartov rodný dom, Mozartov obytný dom, Františkánsky kostol, Rezidenčné námestie, Univerzitné námestie.

Cukráreň, kde si kúpime obľúbenú čokoládovú pochúťku, pravé Mozartové gule. 

Pevnosť Hohensalzburg tróni na vrchole Mníšskej hory, vysoko nad strechami barokového Starého Mesta. Najväčší úplne zachovaný hrad v strednej Európe je dominantou Salzburgu a láka 360 stupňovým výhľadom na mesto, rieku Salzach a okolie. Na vrchol nás vyvezie pozemná lanovka, alebo vystúpime po vlastných.

Ubytovanie v Salzburgu, osobné voľno, nocľah.

2.deň

Presun do Bavorska. Prázdninové jazero Chiemsee, ktorému sa hovorí aj Bavorské more. Z prístavu v mestečku Prien am Chiemsee vyplávame loďou na ostrov Herreninsel, čiže Mužský ostrov.
Väčšinu ostrova tvorí les, zvyšok je udržiavaný ako park. Ostrov v roku 1873 kúpil bavorský kráľ Ľudovít II a nechal tu vybudovať prepychový kráľovský palác – Herrenchiemsee, ktorému sa hovorí aj Bavorský Versailles. Staviteľ zámku bol veľkým obdivovateľom francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV, kráľa Slnka a tak sa zámok až nápadne podobá francúzskemu Versailles.

Po prehliadke rozprávkového zámku, ktorý obklopujú fontány, krásne francúzske záhrady, aj obory so zvieratami, sa vydáme na plavbu k druhému najväčšiemu ostrovu  – Fraueninsel, čiže Ženskému ostrovu. Benediktínske sestry podľahli lákaniu tunajších prírodných krás a tak im tu bavorský vojvoda Tasillo III založil kláštor Frauenwörth.
Ostrov pozýva k prechádzke, obdivovaniu umeleckých diel, či ochutnávke údených rýb a miestneho piva.

Večer návrat do Salzburgu.

3.deň

Mestečko Traunkirchen ležiace na polostrove na brehu jazera Traunsee v oblasti Soľnej komory. Prechádzka malebnou obcou, návšteva barokového kostola Pfarrkirche a cintorína stojaceho na skalnom útese nad jazerom, krásne výhľady na jazero. 

Nenáročná turistika z romantického Traunkirchenu ku kaplnke na vrchu Johannesberg. V kaplnke sú uložené pozostatky z čias keltského osídlenia, ktorí tu v dávnych časoch ťažili soľ.

Mesto Gmunden preslávili soľné kúpele a výroba keramiky. Radnica s keramickou zvonkohrou, malebné uličky, promenáda na brehu jazera, nádvorie a kaviareň romantického vodného zámku Orth

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 269 Eur

 

V cene je zahrnuté: Doprava zájazdovým autobusom, 2x ubytovanie v kvalitnom hoteli 3*, 2x  raňajky, služby sprievodcu

Cena nezahŕňa vstupné, orientačne: pevnosť Hohensalzburg 14 Eur (výstup a zostup lanovkou, hrad a panoráma, múzeum pevnosť a marionety), záhrady Mirabell 7 Eur, zámok Herrenchiemsee 10 Eur, plavba na ostrovy jazera Chiemsee 10,50 Eur, pobytová daň 2,50 Eur/ osoba/noc, miestenka v autobuse 5 Eur, príplatok za 1-lôžkovú izbu 118 Eur/ pobyt

 

NOVÝ HRAD HERRENCHIEMSEE
Hlavné izby kráľovského paláca sú luxusnejšie ako tie vo Versailles. Množstvo a kvalita porcelánového vybavenia je neporovnateľná, nábytok je vrcholom stolárskeho umenia 19. storočia. Textílie majú tiež vynikajúcu kvalitu a jedinečnú nádheru.
Zámocké múzeum je venované etapám života Ľudovíta II. od narodenia až po skorú tragickú smrť. Maľované portréty, listiny, sochy a busty, historické fotografie, originály slávnostných rúch.