Babičkino údolie, Adršpach, Kuks

Babičkino údolie, Adršpach, Kuks

Poďte sa s nami túlať úchvatnou krajinou Kladského pomezí. Započúvajte sa do rozprávania majestátnych pieskovcových miest a ich unikátnych skalných útvarov, meandrujúcich riek, hlbokých roklín, záhadných labyrintov a tiesňav. Odhaľte príbeh barokových mestečiek, veľkolepých architektonických pamiatok, bohatých dejín a nechajte sa inšpirovať slávnymi rodákmi. Vytvorte si s nami svoj vlastný príbeh, ktorý zažijete a budete môcť rozprávať.

 

Program zájazdu

1.deň

Našou prvou zastávkou bude Hospital Kuks, ktorého príbeh sa začal zrejme podvodom. Miestne kúpele nie sú liečivé, ako sa pred 300 rokmi tvrdilo. Napriek tomu sa tu schádzala smotánka z celej Európy a šikovný gróf Špork vybudoval kolonády dlhšie ako v Karlových Varoch. Nájdeme tu okrem zámku sochy cností a nerestí, farmaceutické múzeum, bylinkovú záhradu, krásnu barokovú lekáreň, domčeky služobníctva, či galériu vín. Nezabudneme navštíviť čajovňu, kde si isto vyberiete z bohatej ponuky produktov z byliniek: sirupy, elixíry, čaje, sušené dobroty a veľa iného.

Bez toho žeby sme potrebovali pasy s exotickými vízami, vstúpime na africký kontinent. V Safari parku Dvůr Králové nad Labem nás odvezú vláčikom pomedzi stáda zvierat, sprevádzať nás bude pútavý výklad pracovníka ZOO. Ochutnáme skutočné africké jedlo a nápoje, vypočujeme rytmy africkej hudby.

Po dlhej ceste a bohatom programe si pôjdeme oddýchnuť do hotela, kde sa posilníme večerou. Prenocujeme a naberieme nové sily na ďalší deň.

 

2.deň

Po výdatných raňajkách nás čaká pohodový program. Nové Město nad Metují očarí každého svojim renesančným námestím a romantický zámok prekvapí interiérom, zámockou záhradou zdobenou barokovými sochami, fontánou a unikátnym celodreveným mostom od nášho slovenského architekta D. Jurkoviča.

Prenesieme sa do príbehu Boženy Němcovej a vydáme sa cestičkami jej hrdinky Barunky. Navštívime Zámok vojvodkyne Zaháňskej, zámocký park, pánsky mlyn, pánsky hostinec, zámocký skleník, “staré bělidlo”, “Viktorčin” splav, súsošie Babička s deťmi, či chátrajúci lovecký pavilón. Príjemná prechádzka v prírodnom parku nás pohľadí na duši.

V prípade priaznivého počasia sa budeme kúpať v Rozkoši – “Balatone Královohradecka”.

Čaká nás už len večera v hoteli, osobné voľno, prenocovanie.

 

3.deň

Po raňajkách odídeme do skalného mesta Adršpach. Vyberieme si pre seba vhodný turistický okruh. Nájdeme tu kratšie, ľahšie i viachodinové, náročnejšie túry, alebo len prechádzku okolo Pískovne – skalného jazierka. Sprevádzať nás budú zaujímavé miesta a atrakcie ako Gotická brána, Slonie námestie, vodopády, plavba na jazierku, skaly džbán, zub, starosta a starostová, milenci, viaceré vyhliadky, panorámy, jaskyne, ..

V popoludňajších hodinách odídeme na Slovensko, vrátime sa domov v neskorých večerných hodinách plní zážitkov.

 

Cena zájazdu 158 Eur

 

V cene je zahrnutá:

autobusová doprava , 2x ubytovanie – Hotel U Beránka 4* Náchod, 2x raňajky, 2x večera – 3 chody, prehliadky podľa programu bez vstupného, služby delegáta CK, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona.

V cene zájazdu nie sú zahrnuté žiadne vstupy (orientačne 1000,-CZK)

HODNOTENIA
Dnes večer sme sa vrátili. Nádherný ohňostroj na privítanie v Náchode, krásne Babičkino údolie a neskutočný Adršpach, Kuks, Safari, podkrovie a podzemie zámku v Nm/Metuji a veľa, veľa iného. DMC Slovakia... to vie robiť. Jana Svrčková Belicová
Úžasné zážitky, krásne prostredie. Ďakujem 😉 Anka z Prievidze
Skvelý zájazd s milými ľuďmi. Maroš - Nováky