Amsterdam – Keukenhof

Amsterdam – Keukenhof

Holandsko je preslávené nielen chutnými syrmi, všade prítomnými veternými mlynmi, ale aj láskou ku kvetom. Najväčšiu pozornosť turistov priťahuje De Wallen „štvrť červených lampiónov“ v Amsterdame. Avšak hlavné mesto Holandska ponúka aj ďalšie lákadlá. Čo tak sa previesť po ich kanáloch – grachtoch? Život predošlých storočí a ukážku tradičných holandských remesiel – výrobu syrov a drevákov si pozrieme v skanzene Zaanse Schans.

 

Program 5 dní, 11. – 15. apríl 2018

1. deň

Odchod popoludní do Holandska, transfer cez Nemecko a Holandsko, nočný prejazd.

2. deň

pricestujeme v ranných hodinách do Amsterdamu. Po ochutnávke špecialít na miestnej farme absolvujeme celodennú prehliadku mesta a chránených pamiatok. Pri nej uvidíme napríklad ulicu Damrak, námestie Dam s kráľovským palácom, ulicu Rokin alebo kvetinový trh. Kráľovský palác, obrazáreň Rijkmuseum, Múzeum V. van Gogha, Rembrandtov dom, dom A. Frankovej a ďalšie lákadlá navštívime individuálne. Vo večerných hodinách sa ubytujeme v hoteli.

3. deň

navštívime najväčší syrový trh na svete v starobylom malebnom mestečku Alkmaar a pamiatky v okolí. V skanzene veterných mlynov Zaanse Schans si pozrieme výrobu typických holandských drevákov a domčeky remeselníkov. Večer ukončíme v Amsterdame osobným voľnom a oddychom: plavba kanálmi, nákupy, štvrť červených pouličných lucerien, kostol Oude Kerk a pod. Nocľah v hoteli.

4. deň

budeme obdivovať najkrajší jarný kvetinový park na svete Keukenhof, peši, na bicykli, či z lode. Na ploche 28 ha je vysadených 6-7 mil. jarných cibuľovín. Najviac je tu tulipánov (cez 4 milióny), hyacintov a narcisov. Nájdeme tu však aj iné kvety, ktoré tu kvitnú vo kvetináčoch v pavilónoch, prevažne ľalie a orchidey. O areál sa stará len 27 záhradníkov. V parku sa môžeme prejsť po 15 km chodníkoch medzi rozkvitnutými rastlinami. Večer odcestujeme domov.

5. deň

pricestujeme domov v popoludňajších hodinách.

 

Orientačná cena zájazdu 249 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, služby sprievodcu CK, 2x ubytovanie v hoteli pri jazere, 2x raňajky, miestnu turistickú daň, zákonné poistenie CK

HODNOTENIA
Krásne zážitky, úžasné prostredie, skvelá partia. Ďakujem 😉 Zdena, Bánovce nad Bebravou
Sprievodca bol výborný, trošku únavné cestovanie. Ivan - Kanianka