Advent v Budapešti

Advent v Budapešti

Navštívte s nami metropolu Maďarska v čase Vianoc a spoznajte adventnú Budapešť. Vyhlásená medovina, vône tradičných maďarských dobrôt a krásne koledy, zmenia mesto takmer k nepoznaniu.  Vianočné trhy sa tradične v Budapešti konajú na jednom z najkrajších námestí – Vörösmarty tér. Čaká tu na vás viac ako sto stánkov s remeselníckymi výrobkami a najrôznejšie dobroty. Nenechajte si ujsť predvianočné nákupy v tomto kúzelnom meste a zažite s nami čaro pravej vianočnej atmosféry.

 

Program zájazdu

 

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách. 

Prehliadka Budína so sprievodcom. Hradný vrch, Rybárska bašta, morový stĺp a elegantne sa vypínajúci Matejov chrám – jedna z najznámejších dominánt Budapešti, v interiéri ktorej sa nachádza krásna Loretánska kaplnka so sochou Panny Márie z červeného mramoru. V klenotnici kostola sú vystavené skutočné skvosty stredovekého sakrálneho umenia Uhorska.

Presun do Pešti. Pamätník na brehu Dunaja – 60 párov železných topánok – pripomína takmer štyritisíc obyvateľov Budapešti (najmä židovského pôvodu), ktorých tu počas druhej svetovej vojny zavraždili. 

Bazilika sv. Štefana. Bazilika je najväčším rímskokatolíckym chrámom v Budapešti. Do chrámu sa zmestí až 8500 veriacich a jej veža ponúka nádherný výhľad na mesto. 

Vianočné trhy na námestí Vörösmarty tér, osobné voľno na nákupy a ochutnávku miestnych špecialít. 

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 30 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, prehliadky podľa programu bez vstupov, služby kvalitného sprievodcu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona.

V cene nie je zahrnuté vstupné do pamiatok. Odporúčané vreckové 12 000 HUF.

 

 

NA ZÁVER
V roku 2018 získala Budapešť ocenenie za najkrajšie Európske vianočné trhy.