Adršpašsko-teplické skaly, 11. – 12. jún

Adršpašsko-teplické skaly, 11. – 12. jún

Tisíce skalných veží, kúzelná príroda a výhľady, z ktorých sa vám zatají dych. Akonáhle vstúpite do národnej prírodnej rezervácie Adršpašsko-teplické skaly, ocitnete sa v celkom inom svete. Takom, kde najvyššia veža  Milenci siaha až do výšky 81,4 metrov a odkiaľ padá pôsobivý Veľký vodopád. Nájdete uličku úzku ledva 50 centimetrov i malebné jazierko s priezračne čistou vodou. Adršpašsko-teplické skaly sú najväčším a najdivokejším skalným mestom Európy, ktoré fascinuje turistov a vandrovníkov už od 18. storočia. Poďte objaviť aj vy krásu prírody, ktorá vám učaruje na prvý pohľad.  

 

Program zájazdu

1.deň

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách smer Trenčín a Česko. Príchod do Broumovska.

Turistický okruh v Teplických skalách, prechádzka divokým skalným labyrintom. Prejdeme pod masívnymi Chrámovými stenami, úzkymi cestičkami Anenského údolia, nahliadneme do podzemného labyrintu Poseidonu, navštívime malebné zákutia aj veľkolepé vyhliadky. Dĺžka trasy 2 – 3 hodiny.

Skalné mesto Adršpach. Toľko fascinujúcich zákutí ako tu, uvidíte iba málokde. Väčšina pomenovaní miestnych skál pochádza už z 18. storočia, kedy rozsiahly požiar zničil bujnú vegetáciu a odhalil krásne pieskovcové útvary. Medzi najznámejšie patria Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán alebo Slonie námestie. 

Niektoré miesta sú dostupné iba po rebríkoch. Hlavne vysoko položené skalné jazierko, kde nás na pramici zvezie vtipný prievozník. Obdivovať budeme aj vodopád. Dĺžka trasy 2 – 3 hodiny

Po dlhej ceste a bohatom programe si pôjdeme oddýchnuť do hotela, kde sa posilníme večerou, prenocujeme a naberieme nové sily na ďalší deň.

2.deň

Broumovský kláštor – impozantný barokový komplex v červenej a bielej farbe patrí k hlavným turistickým magnetom Broumovska. Okrem barokových plastík, záhrady a knižnice, uvidíme unikátnu kópiu Turínskeho plátna, do ktorého bolo údajne zabalené telo Krista po sňatí z kríža. 

Kamenná brána v Broumovských stenách. Kamenná brána na okraji Veľkej kupy patrí vo výške 708 m n.m. k hlavným symbolom stien. Je 5 m vysoká, 5 m široká a 3 m hlboká. Keď na ňu vystúpime, otvorí sa nám nádherný výhľad na  Broumovskú kotlinu v pozadí s poľskými Sovími horami a pásmom Javorých hôr. Dĺžka trasy 2 – 3 hodiny.

Odchod na Slovensko, návrat domov v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 96 Eur

 

V cene je zahrnuté: autobusová doprava, hotelové ubytovanie, polpenzia, prehliadky podľa programu bez vstupov, služby sprievodcu

V cene zájazdu nie je pobytová taxa 2 Eur/os/noc, miestenka 6 Eur, cestovné poistenie, 1-lôžková izba +25 Eur

 

NA ZÁVER
Adršpašské skaly - miesto ako žiadne iné.
Chránená oblasť Broumovsko sa rozprestiera na ploche 410 km², prevažná časť tohto územia vytyčuje štátnu hranicu s Poľskom